- Co stanie się z zabytkową kładką? Wracałam kiedyś z pizzerii i przechodziłam w okolicach dworca. Kładka leży i rdzewieje. Szkoda, bo kiedyś była kultową częścią miasta – niepokoi się Jola.
Kładka odkąd została zdemontowana w 2019 roku, leży bezczynnie na terenie PKP od strony ul. Kochanowskiego. Na kładkę pomysłów było dużo. Obecnie jest plan, aby przenieść część zabytkowej kładki w okolice dworca Rzeszów-Staroniwa. Mieszkańcy tej części miasta martwią się, bo kiedy zaczną jeździć pierwsze pociągi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, będzie im trudno przejść przez ulicę. Z tego powodu obawiają się też, natężenia ruchu samochodowego. Urząd Miasta Rzeszowa potwierdził, że negocjuje warunki przekazania kładki.
Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Zobacz też: Pożar w Rzeszowskich Piwnicach? Trzy zastępy straży pożarnej przed instytucją
Jaka przyszłość zabytkowej kładki w Rzeszowie?
Skontaktowaliśmy się z PKP Intercity z pytaniem o przyszłość zabytkowej kładki.
- Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest otwarta na wypracowanie rozwiązań, m.in. w zakresie wykorzystania kładki, zdemontowanej ze stacji Rzeszów Główny – deklaruje Dorota Szlachta z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Kładka ma zostać przekazana miastu
I potwierdza, że PLK przekazały Miastu projekt porozumienia przekazania kładki.
- W zamian za ten obiekt zarządca infrastruktury kolejowej wybudował przejście podziemne na stacji, umożliwiające komunikację na perony z każdej strony miasta. Rzeszowianie zyskali wygodny trakt między dzielnicami w rejonie torów – zachwala Dorota Szlachta.
Jakie ustalenia zawiera projekt porozumienia?
- Projekt dotyczy przekazania kładki Miastu, w celu wykorzystania elementów obiektu. Oczywiście poinformujemy o szczegółach, gdy zapadną ostateczne ustalenia i porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane – obiecuje.