Chcesz zasnąć w dwie minuty? To najbardziej skuteczny sposób

i

Autor: pixabay.com

Ciekawostki

Chcesz zasnąć w dwie minuty? Ten sposób naprawdę działa!

2024-04-26 15:23

Kłopoty ze snem to problem coraz większej liczby osób. Dużo obowiązków, praca przed ekranami, stres – to wszystko na pewno ma niekorzystny wpływu na jakość naszego snu. Chroniczne zmęczenie i bezsenność dotykają coraz młodszych ludzi. Jak sobie z tym poradzić? Jest jeden sposób na bardzo szybkie zasypianie. Jaki konkretnie?

Chcesz szybko zasypiać? Ucz się od komandosów

Na kłopoty z zasypianiem skarży się coraz więcej ludzi. To naprawdę duży problem w dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy coraz bardziej zestresowani i zmęczeni. Jak sobie z tym poradzić? Od jakiegoś czasu w internecie krąży historia o technice szybkiego zasypiania stworzonej na potrzeby amerykańskiej armii. Jak przekazuje businessinsider.com.pl, technika ta pochodzi z książki "Relax and Win: Championship Performance". Jej autorka, Sharon Ackman tłumaczy, że metoda szybkiego zasypiania niezależnie od towarzyszących okoliczności powstała specjalnie dla żołnierzy, a wdrażana była wśród pilotów. Taki proces miał trwać sześć tygodni, a po jego skończeniu piloci byli w stanie zasypiać w ciągu dwóch minut. "96 proc. pilotów z tej jednostki potrafiło zapaść w sen w ciągu dwóch minut, a nawet w krótszym czasie. Nawet po wypiciu kawy, nawet jeśli wokół panował hałas". Brzmi imponująco, ale jak to działa?

Uwolnij swój umysł i ciało

Sztuka szybkiego zasypiania wymaga sporo poświęcenia i wiele minut ćwiczeń. Najważniejsze jest rozluźnienie naszego umysłu i pozbycie się jakichkolwiek myśli, szczególnie tych przytłaczających. Aby opróżnić naszą głowę kluczowe jest odprężenie całego ciała. Rozluźnianie mięśni powinniśmy rozpocząć od góry. Najpierw twarz, ramiona, ręce, następnie klatka piersiowa i nogi – od ud aż po stopy. Kolejne sekundy muszą posłużyć pozbyciu się wszystkich myśli. Czysta głowa to podstawa.

Sposób sprawdził się wśród komandosów, którzy pracując byli narażeni na ogromny stres i zmęczenie. Wieczorem, nawet mimo niesprzyjających warunków byli w stanie zasypiać błyskawicznie. Jest to zatem argument, który powinien zachęcić nas do wypróbowania tej metody. Oczywiście nie uda nam się to od razu, kluczowe będą treningi, ale efekt końcowy jest wart poświęceń.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej obciachowe opisy z Gadu-Gadu