Ceny zniczy i chryzantem w Rzeszowie. Ile kosztowały tydzień temu, a ile teraz?

2022-10-27 16:10

Do Wszystkich Świętych zostało już kilka dni. Na targowiskach w Rzeszowie roi się od chryzantem i zniczy, które w tym roku są droższe niż w ubiegłych latach. Mimo to postanowiliśmy ponownie sprawdzić ceny i zobaczyć, czy na kilka dni przed świętem ceny wzrosły.

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy targowisko przy ul. Targowej w Rzeszowie. Wówczas ceny chryzantem wahały się od 10 do 35 zł. Jeżeli chodzi o znicze, to za te małe jednokolorowe musieliśmy zapłacić od 4 do 5 złotych. Nieco większe kosztowały już 6-10 złotych. Średniej wielkości znicz, ozdobiony dodatkowymi elementami trzeba było wydać od 12 złotych w górę. Za to te największe kosztowały ponad 35 złotych. Jak ceny prezentują się na kilka dni przed Dniem Wszystkich Świętych?

ZOBACZ TEŻ: Ceny zniczy i chryzantem na Wszystkich Świętych. Sprawdziliśmy, ile kosztują

Zamiast cudu jest grzyb? Rzecznik archidiecezji warszawskiej wyjaśnia tajemnicę cudu w Konstancinie-Jeziornie

Chryzantemy droższe, znicze w tej samej cenie 

Jak się okazało, przed weekendem ceny nieznacznie wzrosły. Obecnie za chryzantemy trzeba zapłacić już od 20 do 40 złotych. Oczywiście koszty uzależnione są od wielkości i ilości kwiatów.

Jeżeli chodzi o znicze, to większych podwyżek cen nie zauważyliśmy. Najmniejszy wkład kupimy już za 2,50 zł. Małe, jednokolorowe znicze nadal kupimy za 4 zł. Średniej wielkości świeczki to koszt od kilkunastu złotych w górę. Nieco droższe wydają się za to te największe i najbardziej zdobione. Ich ceny zaczynają się już od 35, a nawet 40 złotych.

Ceny zniczy elektrycznych

Wśród zniczy pojawiły się także elektryczne świeczki. Za najprostszy trzeba zapłacić około 20 złotych. Nieco tańsze, bo 13 zł kosztują elektryczne krzyże.