Ceny zniczy i chryzantem na Wszystkich Świętych. Sprawdziliśmy, ile kosztują

2022-10-20 10:51

Do Wszystkich Świętych zostało niespełna dwa tygodnie. Sprawdziliśmy ile kosztują znicze i chryzantemy. Jak się okazuje, ceny wzrosły o od 30 do nawet 50 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Handlarze narzekają, bo jak na razie zainteresowanie jest małe. To z czasem się zmieni.

Ceny zniczy są wyższe niż rok temu

Na placu przy ul. Targowej w Rzeszowie zainteresowanie zakupem zniczy i chryzantem na razie jest małe. To się z pewnością zmieni już za niedługo. Do Wszystkich Świętych zostało bowiem dwa tygodnie. Sprawdziliśmy ceny na kilkanaście dni przed świętem i jak usłyszeliśmy od handlarzy - jest drożej niż w ubiegłym roku. Aktualnie za znicze i kwiaty musimy zapłacić nawet o połowę drożej. Jak prezentują się ceny chryzantem i zniczy w tym roku? Zobaczcie w naszym zestawieniu.

Protest „Kartka do Czarnka” w Rzeszowie

Ceny zniczy i chryzantem na Wszystkich Świętych 2022

Chryzantemy, czyli najpopularniejsze kwiaty na Wszystkich Świętych na targowisku w Rzeszowie kosztują od 10 zł do nawet 35 zł. Mniejsze chryzantemy z rzadszymi kwiatami są najtańsze. Zdecydowanie więcej musimy zapłacić za duże i gęste kwiaty.

A jakie są ceny zniczy? Wkłady kosztują od 2,5 zł – najmniejsze, do nawet 11 zł za największe. Średnio jest to jednak wydatek kilku złotych za sztukę.

Za małe znicze zapłacimy od 4 zł do 5 zł. Nieco większe, kolorowe to już wydatek od 6 zł do 10 zł. Średniej wielkości znicze kosztują minimalnie 12 zł, a za te największe, jakie znaleźliśmy na rzeszowskim targowisku kosztują nawet 35 złotych.

Droższe znicze na Wszystkich Świętych 2022. Dlaczego ceny wzrosły?

Jak informował portal money.pl - koszty produkcji szkła wzrosły kilkukrotnie, a ceny wyprodukowanego w hucie surowca obecnie są podniesione o ok. 60%. Łukasz Busz, prezes Huty Szkła Gloss w Pońcu w rozmowie z portalem oszacował, że ceny zniczy w 2022 roku mogą wzrosnąć nawet o 100%.