CBŚP rozbiło grupę przestępczą. Zatrzymani m.in. nakłaniali kobiety do prostytucji [ZDJĘCIA]

2021-03-26 15:12

CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie prowadzili agencje towarzyskie oraz rozbojami próbowali eliminować konkurencję. W rozbiciu grupy wzięło udział blisko 150 policjantów. W sprawie zatrzymano 7 osób oraz zlikwidowano 7 agencji towarzyskich.

Spis treści

  1. Tworzyli własne agencje i zastraszali inne kobiety
  2. Zatrzymano 7 osób

Jak czytamy w komunikacie CBŚP od wielu miesięcy policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz dokonywali rozbojów na kobietach świadczących usługi seksualne indywidualnie. Z ustaleń śledczych wynika, że gang działał na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych

Tworzyli własne agencje i zastraszali inne kobiety

Od początku 2020 roku, aż do rozbicia grupy, w nadzorowanych przez nich agencjach towarzyskich, działających w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet. W zamian za organizację miejsca pracy, przygotowanie ogłoszeń dotyczących świadczonych usług seksualnych, a także ochronę oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny dochód z działalności agencji mógł wynosić nawet 60 tysięcy złotych. Podejrzanym o kierowanie grupą jest 40-letni Daniel G.

Dodatkowo z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy umawiając się jako klienci zastraszali kobiety, które świadczyły usługi seksualne indywidualnie. Mężczyźni tłumaczyli, że jeżeli te nadal chcą „pracować”, to mogą wyłącznie w agencjach towarzyskich nadzorowanych przez nich.

CZYTAJ TAKŻE: Jutro o 20;30 zgasną światła! Rzeszów świętuję Godzinę dla Ziemi, Ty też możesz!

Zatrzymano 7 osób

W sprawie zatrzymano 7 osób oraz zlikwidowano 7 agencji towarzyskich. Zabezpieczono broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej, kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz pieniądze. Na poczet przyszłych kar przejęto blisko 350 tys. zł.

Zatrzymanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia oraz niszczenia mienia. Pięcioro zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zostały zastosowane dozory policyjne.

Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?