Pijany kierowca nie mógł zaparkować. Pomogła koleżanka… też pijana

i

Autor: KMP Krosno

Raport policji

Był tak pijany, że nie mógł zaparkować. Pomogła koleżanka… Też była pijana

2023-03-29 14:18

Pijany kierowcą nie poradził sobie z parkowaniem samochodu dostawczego na przysklepowym parkingu. Wówczas za kierownicą fiata, siadła jego koleżanka, która jechała z mężczyzną. Okazało się, że kobieta też była nietrzeźwa. Mężczyzna zaprzeczał, żeby tego dnia kierował, ale monitoring prawdę powiedział.

Wczoraj około godz. 19, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że ulicami Jedlicza porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. - Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, wykonywał nieskoordynowane manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu – informuje KMP Krosno. Chwilę później, kierowca nieudolnie próbował zaparkować auto, w wyniku czego zjechał z chodnika na podmokły grunt, doprowadzając do unieruchomienia samochodu. Gdy na miejscu pojawił się policyjny patrol, mężczyzna - pod widocznym wpływem alkoholu - zaprzeczał, że tego dnia kierował fiatem.

ZOBACZ: Wiemy, gdzie będą nowe odcinkowe pomiary prędkości na Podkarpaciu [LISTA]

Monitoring prawdę powiedział

Funkcjonariusze sprawdzili zapis kamer monitoringu sklepu. Nagranie, a także zeznania świadków jednoznacznie potwierdziły, że mężczyzna przyjechał dostawczym fiatem pod sklep i miał trudności z manewrowaniem pojazdem.

W konsekwencji zjazdu z utwardzonego placu na grząski teren, za kierownicą usiadła pasażerka, której udało się wyjechać z koleiny i zaparkować przy sklepie – przekazuje KMP Krosno.

Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie, a towarzyszącej mu 54-latki, około 1,3 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno mężczyzny, jak też podróżującej z nim kobiety.

Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka