Warszawa: Weekend pod znakiem załamania pogody. Burze, grad, a to dopiero początek!

i

Autor: UNSPLASH Warszawa: Weekend pod znakiem załamania pogody. Burze, grad, a to dopiero początek!

Informacje

Burzowa niedziela na Podkarpaciu - 15 interwencji strażaków

2023-08-07 10:43

15 razy interweniowali podkarpaccy strażacy w związku z burzami, które przechodziły w niedzielę nad Podkarpaciem. Zdecydowana większość dotyczyła usuwania połamanych gałęzi i konarów z ulic i chodników.

15 interwencji podkarpackich strażaków

Według informacji podanej przez dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Rzeszowie, do godziny 20 w niedzielę, strażacy interweniowali już 15 razy. Z tego aż 14 razy ich działania koncentrowały się na usuwaniu połamanych konarów i gałęzi z dróg.

Jedna z interwencji dotyczyła zabezpieczenia dachu budynku w miejscowości Golce, w gminie Jarocin. Wiatr uszkodził około 20 metrów dachu jednego z budynków mieszkalnych. Na szczęście strażacy błyskawicznie zareagowali i pomogli, zapobiegając dalszym szkodom.

Prąd stanowił kolejne zmartwienie dla mieszkańców regionu. Około godziny 18 w niedzielę, aż 4,5 tysiąca gospodarstw wciąż pozostawało pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. Na szczęście do godziny 20 prąd został przywrócony w całej okolicy.

W niedzielę na Podkarpaciu do godz. 20 obowiązywało ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem. Służby alarmowały mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność i monitorowali komunikaty meteorologiczne.

ZOBACZ: Trąba powietrzna na Podkarpaciu! Wiatr zrywał dachy budynków w Wierzawicach

Porwał dziecko, ściga go policja