Rzeszów: Budowa basenu na ul. Matuszczaka idzie zgodnie z planem. Ma być jednym z najnowocześniejszych w Polsce

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Budowa basenu na ul. Matuszczaka. Otylia Jędrzejczak sprawdziła czy prace idą zgodnie z planem

2022-02-01 15:00

Wszystko idzie zgodnie z planem. Cały czas trwa budowa nowoczesnego basenu przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie. Ten w przyszłości ma być profesjonalnym centrum treningowym dla skoczków do wody. - Przed nami jest dużo do wykonania jeśli chodzi o konstrukcję żelbetowe. W tej chwili kończymy słupy, na których wsparty będzie dach – tłumaczy Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Na basenie przy ulicy Matuszczaka ma znaleźć się pięć wież do skoków z wysokości: 1 m, 3 m, 5 m, 7,5 m i 10 m. Będzie też miejsce na specjalne trampoliny. Takie zaplecze umożliwi treningi Kadrze Narodowej, oraz pozwoli miastu na organizowanie turniejów rangi mistrzowskiej.

- Basen przy ul. Matuszczaka będzie obiektem nowoczesnym i wyjątkowym. Dzięki temu, że mamy świetne wsparcie Polskiego Związku Pływackiego liczę, że pojawi się tu także ośrodek szkoleniowy i będziemy wspólnie organizować imprezy na światowym poziomie – mówi Konrad Fijołek - Basen przy ul. Matuszczaka będzie służył nie tylko sportowcom ale i mieszkańcom. Będą mogły trenować tu także służby ratownicze, być może zainicjujemy powstanie sekcji piłki wodnej – dodaje prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Dostaliście maila z podpisem „Zespół viaTOLL”? Nie klikajcie w link!

Wizyta Otylii Jędrzejczak

Dziś rano, inwestycję oglądała wybitna pływaczka Otylia Jędrzejczak, która obecnie jest prezesem Polskiego Związku Pływackiego. - Ten obiekt jest niezwykle potrzebny do tego, żeby stworzyć tutaj ośrodek skoków do wody. Głęboko wierzę, że uda nam się stworzyć takie miejsce, w którym trenerzy będą mogli poszerzać swoją wiedzę i się edukować. Po drugie, będzie tu można odbywać szkolenia trenerskie. Poza tym, będzie można tu szkolić młodzież i dzieci – mówiła podczas wizyty mistrzyni olimpijska.

Na rzeszowskim basenie będzie można organizować turnieje rangi mistrzowskiej. Basen ma być gotowy już pod koniec tego roku, a pierwszą imprezą będą grudniowe mistrzostwa polski w skoku do wody. To nie wszystko, bo władze Rzeszowa przyznają, chcą postarać się o organizację Mistrzostw Europy Juniorów w 2023 roku.

Rzeszów po raz 30. gra z Wielką Orkiestrą