Hitowy transfer stał się faktem. Ramil Mustafaev przeszedł ze Stali Rzeszów do Legii Warszawa

i

Autor: fot. Janusz Partyka/Legia Warszawa

Hitowy transfer stał się faktem. Mustafaev przeszedł ze Stali Rzeszów do Legii Warszawa

2022-02-01 15:22

Ze Stali Rzeszów prosto do Legii Warszawa. Taki skok sportowy zaliczył Ramil Mustafaev, który podpisał kontrakt z aktualnym Mistrzem Polski. W rzeszowskim klubie 18-latek spędził ponad 2 lata, a na stadion z ulicy Hetmańskiej trafił właśnie ze stolicy. Zawodnik grający na boku pomocy w pierwszej drużynie Stali zagrał łącznie 38 meczów i trafił 5 bramek.

Ramil trafił do Stali Rzeszów w lecie 2019 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w GKP Targówek, z którego trafił do Talentu Warszawa – ostatniego klubu przed transferem do Stali. Zawodnik pochodzący z Rosji na początku swojej przygody w biało-niebieskich barwach występował w drużynach młodzieżowych oraz rezerwach, gdzie ciężką pracą i bardzo dobrymi występami zapracował na profesjonalny kontrakt i możliwość debiutu w seniorskim zespole.

Mustafaev w pierwszej drużynie Stali Rzeszów wystąpił po raz pierwszy 17 października 2020 roku w meczu ze Śląskiem II Wrocław. W sezonie 2020/2021 zanotował łącznie 15 występów i strzelił dwa gole – w spotkaniu ze Zniczem Pruszków i rezerwami Śląska. W rundzie jesiennej kolejnego sezonu zagrał w 13 meczach, strzelając 3 gole – dwa Pogoni Siedlce i jednego Motorowi Lublin. Nominalny pomocnik świetnie sprawdzał się również na prawej stronie obrony, gdzie rywalizował o miejsce w składzie z innym utalentowanym młodzieżowcem biało-niebieskich Dominikiem Marczukiem.

CZYTAJ TAKŻE: Budowa basenu na ul. Matuszczaka. Otylia Jędrzejczak sprawdziła czy prace idą zgodnie z planem

Dobre występy nie umknęły Mistrzowi Polski

Bardzo dobre występy, zauważalny rozwój zawodnika i przede wszystkim talent Ramila dostrzegło wiele klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Ostatecznie dobra postawa Rosjanina zaowocowała transferem Legii Warszawa.

- Transfer Ramila to wypadkowa pracy każdej osoby zaangażowanej w budowę silnej Stali Rzeszów złożonej tak z zespołu seniorów, jak i Akademii. Rozumiemy rynek i wiemy, gdzie jesteśmy – dobre występy naszych młodzieżowców, m.in. Dominika Marczuka czy właśnie Ramila Mustafaeva, owocują zapytaniami transferowymi jak i konkretnymi ofertami dla zawodników i Klubu. Legia była zdeterminowana, aby pozyskać Ramila i znała jego wartość piłkarską oraz umiejętności, które zdecydowanie wyróżniają go spośród rówieśników – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Rzeszów po raz 30. gra z Wielką Orkiestrą