Jaś Kapela

i

Autor: pexels Jaś Kapela

Ciekawostki

Biologiczna Bzdura Roku. Kto tym razem otrzymał mało zaszczytny tytuł?

2024-02-09 12:55

To już kolejny rok, gdy prowadzący blog „To tylko teoria” Łukasz Sakowski ogłasza wyniki głosowania na Biologiczną Bzdurę Roku. Popularyzator nauk i biolog udostępnił właśnie wyniki głosowania za rok 2023. Czyje słowa w ostatnich 12 miesiącach zapracowały na tytuł Biologicznej Bzdury Roku?

Biologiczna Bzdura Roku 2023

Biologiczna Bzdura Roku to jeden z ulubionych internetowych plebiscytów internautów. Co roku skupia on wokół siebie fanów naukowego podejścia do życia i poszanowania wiedzy z zakresu biologii. Mają oni szansę podsumować miniony rok, przypomnieć sobie mniej lub bardziej zaszczytne cytaty polskich celebrytów, polityków, artystów i influencerów. W tym roku podium Biologicznej Bzdury Roku należy w całości do przedstawicieli lewej strony sceny społeczno-politycznej.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła lewicowa inluencerka Maja Staśko. Druga na podium stanęła prof. Magdalena Środa. Pierwsze miejsce *werble* zajął lewicowy publicysta Jaś Kapela. Zdobyli odpowiednio od 3. miejsca 2230 głosów (15%), 2370 głosów (16%), 8506 głosów (57,3%).

Przypomnijmy, że Kapela swoją nominację otrzymał za stwierdzenie, że koty są zwierzętami wegańskimi. Prof. Środa błysnęła zdaniem, że nie ma ani jednej cechy określającej płeć. Z kolei zamykająca podium Maja Staśko - niesłusznie - doceniona została za stwierdzenie, że transpłciowi mężczyźni posiadający żeńskie narządy rozrodcze mogą zachodzić w ciążę.

Warto dodać, że w plebiscycie uwzględnieni zostali jeszcze Jerzy Zięba - za stwierdzenie, że cała wirusologia to domniemania a żaden wirusolog nie widział nigdy wirusa (531 głosów, 3,6%) - i Aleksandra Kisiel „Kisielle” - dzięki swojemu twierdzeniu, że odchudzanie nie przynosi żadnych efektów, co powinno przekonać osoby otyłe do porzucenia diety (458 głosów, 3,1%).

W poprzednich latach docenieni za swoje wypowiedzi zostali m.in. Anna Maria Żukowska, Jarosław Kaczyński, Ewa Kopacz, Jerzy Zięba, Kaja Godek, Anna Lewandowska i Fronda.

Najbardziej popularne kierunki studiów w roku akademickim 2023/2024

Zgorzelski z PSL miażdży pomysł powstania komisji ds. polityki energetycznej. "To jedna wielka bzdura"