„Bieszczadzkim Rysiem”, „Prymasem” oraz „Bieszczadzkim Łącznikiem” na wakacje. Są też połączenia z Medzilaborcami

2020-07-11 9:00 AP, UMWP
„Bieszczadzkim Rysiem”, „Prymasem” oraz „Bieszczadzkim Łącznikiem” na wakacje. Są też połączenia z Medzilaborcami
Autor: Biuro Prasowe UMWP „Bieszczadzkim Rysiem”, „Prymasem” oraz „Bieszczadzkim Łącznikiem” na wakacje. Są też połączenia z Medzilaborcami

Trasę z Sanoka do Łupkowa można już pokonać pociągami „Bieszczadzki Ryś”, „Prymas” oraz „Bieszczadzki Łącznik”. Będą one kursować od poniedziałku do czwartku. Na weekendy uruchomią połączenie ze słowackimi Medzilaborcami.

- W poprzednich latach, połączenie ze słowackimi Medzilaborcami, zyskało sporą popularność. Cieszymy się, że możemy je kontynuować. Zauważyliśmy również, że turyści przybywający na Podkarpacie, chętnie odwiedzali piękne lokacje w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Odpowiedzią na to zainteresowanie są właśnie wakacyjne połączenia kolejowe z Sanoka do Łupkowa – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Podsumowanie skutków powodzi na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Autobus wyjeżdża z Medzilaborec w podanych dniach o godz. 10:35, do Svidníka przyjeżdża na 16:25. Obowiązuje jednolita cena za przejazd, czyli 3 EUR za osobę. Samorządowy Kraj Preszowski zapewnił też powrotny transport pasażerów ze Svidníka do Medzilaborec, tak aby zdążyli na pociąg Medzilaborce – Łupków – Sanok, odjeżdżający z Medzilaborec o godz. 17:48.

To nie wszystko. Uruchomiono akcję  „Pociąg do kultury”. W jej ramach każdy podróżujący pociągiem "Wojak Szwejk"  w czasie weekendu będzie mógł bezpłatnie wejść do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie na podstawie biletu kolejowego. Oferta obowiązuje w miesiącach: lipiec – sierpień od roku 2020 dla każdego, kto zakupił bilet na przejazd pociągiem „Wojak Szwejk” na trasie Rzeszów Główny- Medzilaborce – Rzeszów Główny.