BIESZCZADY: Zaczęły się remonty na szlakach- m.in. z Bukowego Berda w kierunku Przełęczy Goprowskiej

2020-06-30 10:59 wk
BIESZCZADY: Zaczęły się remonty na szlakach- m.in. z Bukowego Berda w kierunku Przełęczy Goprowskiej
Autor: Pixabay.com

W planach jest m.in. zabezpieczenie kopuły szczytowej, demontaż starych zabezpieczeń czy montaż taśm oraz wysokich barier drewnianych na stromych odcinkach szlaku.


Ważna informacja dla tych, którzy wybierają się w Bieszczady. Rozpoczął się remont odcinka szlaku z Bukowego Berda w kierunku zejścia na Przełęcz Goprowską. Jak informuje Bieszczadzki park Narodowy- W ramach podjętych prac zabezpieczona zostanie powierzchnia kopuły szczytowej. Na stromym odcinku zejścia wbudowany zostanie krótki odcinek progów przeciwerozyjnych, dzięki którym usunięty zostanie luźny (niebezpieczny) rumosz skalny. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o przestrzeganie poleceń służb terenowych.

W ramach rewitalizacji planowany jest także demontaż starych zabezpieczeń czy montaż taśm oraz wysokich barier drewnianych na stromych odcinkach szlaku. Taśmy, przypomnijmy, nie służą do podtrzymywania, a do kanalizowania ruchu turystycznego oraz ochrony cennych i rzadkich siedlisk przyrodniczych. Te niestety ulegają wydeptywaniu przez turystów przy schodzeniu ze szlaku.

Oprócz tego, w planie prac w górnym odcinku piętra leśnego szlaku żółtego z Mucznego na Bukowe Berdo wbudowane mają zostać kamienne stopnie kamienne, które będą ułatwiać podejście w okresie deszczowym.

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o przyczynach i objawach dystonii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.