Bieszczady: Turysta z koronawirusem wypoczywał w jednym z hoteli

2020-06-19 7:53 A.Z.
a
Autor: Pixabay

Kilkanaście osób na kwarantannie i zamknięte przedszkole, a wszystko przez jednego turystę zakażonego COVID19. Tak jest w bieszczadzkiej miejscowości Stężnica na Podkarpaciu. Wszystko przez jednego turystę. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Turysta z koronawirusem w Bieszczadach

Pochodzący z Małopolski turysta wypoczywał w jednym z hoteli w gminie Baligród podczas długiego weekendu, objawy zakażenia pojawiły się u niego po powrocie do domu. Dlatego na kwarantannie przebywa obecnie 16 osób, w tym sześć z bezpośredniego kontaktu oraz dziesięciu domowników.

W dniu 15 czerwca PPIS w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację od Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie województwa małopolskiego, a przebywającej w dniach od 11 do 14 czerwca w Stężnicy w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park”.

Na razie nie podjęto decyzji o zamknięciu hotelu.

Zamknięte przedszkole w Baligrodzie

Pokłosiem powyższych zdarzeń jest zamknięcie przedszkola mieszczącego się przy podstawówce w Baligrodzie. Zajęcia nie będą się tam odbywały do końca czerwca:

""UWAGA WAŻNE!!! zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi GIS jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia opiekuńcze w oddziale przedszkolnym do końca czerwca, gdyż jedna z osób, ( NIE JEST TO PRACOWNIK SZKOŁY)miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem i przebywa na kwarantannie.
Jednocześnie prosimy Rodziców, aby w przypadku pojawienia się niepokojących objawów u dzieci natychmiast zgłaszać się do lekarza pierwszego kontaktu".

Na szczęście sytuacja nie wpłynęła na egzaminy ósmoklasisty. Te odbyły się bez problemów. 

Koronawirus na Podkarpaciu

Przed długi czas Bieszczady były miejscem wolnym od koronawirusa. Obecnie od początku epidemii na Podkarpaciu odnotowano ponad 500 przpadków zachorowań na COVID-19. Życia 42 osób nie udało się uratować. 

Posłuchaj, jakie ćwiczenia są polecane w ciąży, a jakie mogą szkodzić. To materiał z cyklu, dobrze posłuchać. Podcasty z poradami.
Jak uszyć maseczkę TUTORIAL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.