Silnik

i

Autor: pixabay.com Bez tej naklejki nie przejdziesz przeglądu. Duża zmiana dla kierowców

Informacje

Bez tej naklejki nie przejdziesz przeglądu. Duża zmiana dla kierowców

2024-06-14 15:28

Nowe rozporządzenie ministra infrastruktury z pewnością zainteresuje wszystkich właścicieli samochodów z instalacją LPG. Na swoich pojazdach będą musieli umieścić specjalną naklejkę. W przeciwnym razie auto nie przejdzie okresowego badania technicznego.

Zmiany dla kierowców. Dotyczą aut z instalacją LPG

Samochody z instalacją LPG są w Polsce bardzo popularne. Pod względem liczby takich pojazdów Polska jest liderem w Europie. Trudno się dziwić kierowcom, że przy wyborze samochodu najchętniej szukają egzemplarzy napędzanych gazem. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja, a ci, którzy rocznie pokonują dużo kilometrów, z pewnością doceniają to rozwiązanie i zauważają znaczące oszczędności.

Kierowcy posiadający samochody wyposażone w instalację LPG muszą przygotować się na zmiany. Na zmiany, które weszły już w życie. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, od piątku, 17 maja 2024 każde auto ze świeżo zamontowaną instalacją gazową LPG, musi być wyposażone w specjalną naklejkę zawierającą informację o zakładzie, który zajmował się montażem. Powinna być ona umieszczona w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Najlepiej pod pokrywą silnika lub na ramie drzwi.

Jeżeli kierowcy nie dostosują się do nowych przepisów i na ich samochodach nie pojawi się tabliczka informacyjna, auto nie przejdzie okresowego badania technicznego, a co za tym idzie, nie będzie dopuszczone do ruchu.

Naklejka ma specjalny wzór. Według wytycznych płynących z ministerstwa, muszą się na niej znajdować następujące dane:

  • nazwa zakładu montującego instalację LPG
  • numer świadectwa homologacji
  • nazwa instalatora
  • numer porządkowy wyciągu ze świadectwa homologacji

ZOBACZ: TO NAJBARDZIEJ LUKSUSOWY POCIĄG NA ŚWIECIE. SZOKUJĄCA CENA ZA JEDNĄ NOC

Gaz grzewczy jako napędowy LPG. KAS i CBŚP rozbiły gang handlujący gazem