Nowe ławki przy alei Lubomirskich w Rzeszowie

i

Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Będą nowe ławki przy alei Lubomirskich w Rzeszowie. Miasto zapłaci za nie ponad 200 tysięcy złotych

2022-11-04 16:10

Na chwilę obecną jest pusto, ale już niebawem na alei Lubomirskich w Rzeszowie staną zupełnie nowe drewniane ławki. Ich całkowity koszt to ponad 200 tysięcy złotych.

Aleja Lubomirskich to jedno z najpopularniejszych miejsc na mapie Rzeszowa. Każdego dnia spaceruje w tej części miasta sporo osób. To też idealne miejsce do wypoczynku z uwagi na liczne drzewa i fontannę multimedialną w pobliżu.

Do tej pory wzdłuż alei i wokół fontanny stały drewniane siedziska, na których można było odpocząć. Jednak w ostatnim czasie zostały one zdemontowane. Okazuje się, że ich zniknięcie ma związek z planowaną podmianką na nowe, wygodniejsze ławki. Te mają stanąć już za kilkanaście dni.

Iga Świątek kontra Coco Gauff. Polka znów zgasi amerykańską gwiazdkę?

Pojawi się 15 nowych ławek

Ławki będą połączone z betonową konstrukcją. Zyskają również wyższe oparcie. Całość została ustalona z konserwatorem zabytków, który już jakiś czas temu zatwierdził wszelkie zmiany. Teraz nowe ławki będą się idealnie komponowały z tą historyczną częścią miasta.

- Łącznie stanie 15 nowych ławek. 10 dwustronnych wokół fontanny multimedialnej oraz 5 po stronie zamku Lubomirskich – mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza

Już niebawem rozpocznie się montaż drewniano-betonowych konstrukcji. Całość będzie kosztowała miasto ponad 210 tysięcy złotych.