Na meczu Apklan Resovii z Wisłą Kraków nie było alkoholu. Kibice narzekali, a powód był ważny!

Autor: fot. Stal Rzeszów

Apklan Resovia Rzeszów przegrywa z Wisłą Kraków. Efektowny gol Michała Żyro [WIDEO]

2022-07-23 11:28

Apklan Resovia Rzeszów podjęła wczoraj na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej Wisłę Kraków. Drużyna pod wodzą Jerzego Brzęczka przerwała złą passę i po raz pierwszy od siedmiu spotkań wygrywa mecz. Efektownym golem popisał się Michał Żyro.

Wczoraj przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie mecz podziwiało tysiące kibiców! W drugiej kolejce Fortuna I ligi. Piłkarze Apklan Resovi Rzeszów podejmowali na własnym stadionie Wisłę Kraków. Obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje bramkowe, ale to podopieczni Jerzego Brzęczka wywieźli ze Stadionu Miejskiego trzy punkty. Biała Gwiazda wygrała 2:0, a efektownym golem popisał się Michał Żyro.

W meczu nie zabrakło też kuriozalnej sytuacji. W zamieszaniu przed polem karnym Wisły Kraków, pomocnik Apklan Resovii Bartosz Kwiecień zrobił wślizg prosto w nogi swojego kolegi z drużyny Rubena Hoogenhouta. Po tej sytuacji Holender padł na murawę i zwijał się z bólu. Hoogenhout utykając dograł pierwszą połowę. Po przerwie nie pojawił się już na murawie.

Jerzy Brzęczek: ostatnie miesiące nie były dla nas miłe

Choć to Wisła Kraków wygrała mecz, nie można powiedzieć, że piłkarze Jerzego Brzęczka kontrolowali spotkaniem. Gra była wyrównana, a momentami to rzeszowiacy stwarzali dogodne sytuacje bramkowe. Na konferencji pomeczowej, trener Białej Gwiazdy zaznaczał, że drużyna jest w etapie przejściowym po spadku z Ekstraklasy.

- Te ostatnie miesiące nie były dla nas miłe i przyjemne. […] Pomimo spadku (z Ekstraklasy – red.), trudnej sytuacji i wielu strat, również pod względem ekonomicznym musimy zachować chłodną głowę. Nie chcę działać pod wpływem emocji i presji ze strony mediów, czy kibiców, ponieważ Wisła jest zbyt wielkim klubem, która niestety teraz musi cierpieć, a mu musimy w sposób rozsądny odbudować – mówił Jerzy Brzęczek.

Podkreślił, że to ważne dla Wisły zwycięstwo i cieszy się, że wracają do Krakowa z trzema punktami.

Resovia Rzeszów - Wisła Kraków 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Michał Żyro (18), 0:2 Igor Łasicki (79).

Apklan Resovia: Bransilav Pindroch -Bartosz Kwiecień (56. Klaudiusz Krasa), Dawid Kubowicz, Ruben Hoogenhout (46. Mateusz Bondarenko) – Radosław Adamski, Bartłomiej Wasiluk, Rafał Mikulec (70. Łukasz Ostrowski), Miłosz Kałahur, Marek Mróz – Kamil Antonik (64. Daniel Morys), Hubert Karpiński (70. Paweł Wojciechowski)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Krystian Wachowiak, Joeseph Colley, Ivan Balta (69.Patryk Plewka), Mateusz Młyński (75. Piotr Starzyński), Michał Żyro (82. Wiktor Szywacz), Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Kacper Duda (75. Konrad Gurszkowski), Basha Vullnet, Momo Cisse (46. Michael Pereira)