policja akcja znicz

i

Autor: Policja Podkarpacka

Akcja "Znicz" na Podkarpaciu za nami. Nie obyło się bez ofiar

2022-11-03 14:48

Policjanci z Podkarpacia podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. A to wszystko miało związek z trwającą aż 6 dni akcją "Znicz". W tym czasie funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy odwiedzali groby swoich bliskich. Nie obyło się jednak bez incydentów.

Tegoroczną akcję "Znicz" można już oficjalnie uznać za zakończoną. My jednak postanowiliśmy zajrzeć w policyjne statystyki dotyczące wypadków i innych incydentów drogowych.

W trakcie sześciu dni akcji policjanci odnotowali w sumie sześć wypadków drogowych, w których aż 9 osób zostało rannych. Niestety, nie obyło się bez wypadków śmiertelnych. Do tragedii doszło w piątek w Radymnie, gdzie jeden z kierowców potrącił 70-letniego rowerzystę. Niestety w wyniku doznanych obrażeń 70-latel zmarł. 

Rzeszowianie tłumnie odwiedzają grób zmarłego prezydenta Tadeusza Ferenca

Akcja "Znicz" na Podkarpaciu. Pijani kierowcy 

W trakcie kontroli drogowych funkcjonariuszom udało się również namierzyć aż 47 osób, które prowadziły samochód na tak zwanym podwójnym gazie.

- Funkcjonariusze przede wszystkim czuwali nad bezpieczeństwem, zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.- informuje policja.