Akcja „Trzeźwy weekend” na podkarpackich drogach. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 13 tys. kierowców

i

Autor: KWP Rzeszów

Akcja „Trzeźwy weekend” na podkarpackich drogach. Zatrzymano kilkudziesięciu kierowców

2022-09-12 15:00

To był dość pracowity weekend dla policjantów z podkarpackiej drogówki. Ci, przez ostatnie dwa dni po raz kolejny prowadzili akcję „Trzeźwy Weekend”. Przez ten czas skontrolowali ponad 13 300 osób, a wśród nich wyłapali 27 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po kilku głębszych.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę policjanci z podkarpackiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez eliminowanie z ruchu pijanych kierujących. Policjanci ruchu drogowego patrolowali wyznaczone punkty kontrolne na terenie całego województwa. Przez ten czas sprawdzili stan trzeźwości 13 374 kierujących.

– Podczas działań ujawnili 27 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 12 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 15 za przestępstwo – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Sportowe bmw skosiło latarnię. Demolka na Grochowskiej

Policjanci apelują o rozwagę

Po raz kolejny policjanci z podkarpackiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i zapowiadają, że to nie ostatnia taka akcja.

– Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – tłumaczą policjanci z regionu.