Bieszczady

10 zł za butelkę wody. Myślałeś, że to ceny na lotnisku, a to tylko Chatka Puchatka w Bieszczadach

2024-06-17 13:49

Wyprawa do Chatki Puchatka może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli tylko będziemy chcieli skorzystać na miejscu z dobrodziejstw, jakie oferuje działający na miejscu sklepik. To, na co trzeba się przygotować, to wysokie ceny - porównywalne z tymi, które można znaleźć na lotniskach.

Ceny w Chatce Puchatka w Bieszczadach

Wyprawa w Bieszczady już od dawna nie kojarzy się z wyjazdem "po kosztach". Ceny w podkarpackich górach zdecydowanie do atrakcyjnych nie należą. Bieszczady już kilka lat temu zrobiły się po prostu dość drogie. Dotyczy to nie tylko noclegów, czy kosztów w restauracjach.

Jak się okazuje, wysokie ceny dotarły też na połoniny. A dokładnie do Chatki Puchatka. Najsłynniejszy bieszczadzki schron przeżywa właśnie sezonowe oblężenie. Turyści trafiają tu nie tylko na wspaniałe widoki, ale i dość wysokie ceny w lokalnym, schronowym sklepiku.

Co można w nim kupić i za ile?

  • Kawa 15 zł
  • Herbata 10 zł
  • Czekolada na gorąco 11 zł

Te ceny jeszcze nie powinny dziwić. Nie odbiegają od miejskiej normy. Ciekawie zaczyna się robić w przypadku wody. Ta kosztuje tu 10 zł z półtoralitrową butelkę. Ciekawie prezentuje się także koszt zupki chińskiej. Trzeba za nią zapłacić 17 zł! Jednak pozycją, która najbardziej przykuwa uwagę, to wrzątek. Najwyraźniej czasy darmowej ciepłej wody w górach odeszły w niepamięć. Teraz za 250 ml należy zapłacić... 2,50 zł.  

Ceny w sklepiku w Chatce Puchatka

Zobacz naszą galerię!

Bieszczady. Tutaj znajdował się pomnik gen. Świerczewskiego