Odrobina wody dla ochłody. ROSiR i rzeszowska Żwirownia sezon zaczną już w najbliższą sobotę!

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Wydarzenia

Znamy datę otwarcia Żwirowni i basenów ROSiR! Kiedy będzie można z nich korzystać?

2024-06-16 17:47

Sezon wakacyjny zbliża się już coraz większymi krokami. Oznacza to, że już niedługo działać zaczną Żwirownia i otwarty basen ROSiR. Na kiedy miasto planuje otwarcie? Znamy datę! Co w okresie wakacji z krytymi pływalniami miejskimi?

Otwarcie ROSiR-u i żwirowni w sezonie 2024

Upały powoli zaczynają dawać się we znaki, a to oznacza jedno - już niedługo rozpocznie się sezon basenowy. Kiedy dokładnie otwarte zostaną odkryte baseny ROSiR-u przy Ks. Jałowego i żwirownia przy Kwiatkowskiego?

Jak się okazuje, urząd miasta zna już datę. Sezon na obu kąpieliskach wystartuje 15 czerwca. Baseny ROSiR-u będą dostępne dla szukających ochłody codziennie od 9:00 do 19:00. Z kolei żwirownia otwarta będzie w godzinach od 10:00 do 18:00. Oba kąpieliska działać będą całe wakacje, do 1 września. 

Koszt wejścia na żwirownię to 4 zł w przypadku biletu ulgowego i 6 zł za normalny. Tradycyjnie wydzielona będzie tu strefa do pływania dla dzieci i plaża z placem zabaw. Dorośli będą mogli za to korzystać z wypożyczalni kajaków, rowerów wodnych i leżaków, a także boisk do siatkówki plażowej.

Z kolei za wejście na teren odkrytych basenów ROSiR-u trzeba będzie zapłacić w godzinach od 9:00 od 17:00 17 zł w przypadku biletu ulgowego i 25 zł za normalny. Bilety w godzinach od 17:00 do 19:00 kosztować będą odpowiednio 12 i 17 zł.

Wakacyjna przerwa na miejskich pływalniach

Warto przypomnieć, że w sezonie letnim przerwy mają kryte pływalnie w Rzeszowie. W przypadku ROSiR-u przy Ks. Jałowego potrwa ona od 30 do maja do 8 września. „Delfin” przy Rejtana i „Muszelka” przy Starzyńskiego nie będą dostępne w lipcu. „Karpik” przy Solarza i basen przy Matuszczaka nie będą czynne w sierpniu.

Najnowsze wizualizacje basenów w Przemyślu. Robią wrażenie

Zobaczcie więcej w naszej galerii!

Baseny ratują przed upałem. Warszawiacy ruszyli na pływalnie