Myjnia

i

Autor: pixabay.com Zawsze w ten sposób myję auto na myjni samoobsługowej. Efekt końcowy gwarantowany

Porady

Zawsze w ten sposób myję auto na myjni samoobsługowej. Efekt końcowy jest gwarantowany

2024-05-26 16:43

Wy też nie lubicie, kiedy wasze auto jest brudne? Wizyta na myjni jednak nie zawsze kończy się tak, jak oczekiwaliście? Warto znać sposób na to, jak dobrze, ale także tanio umyć samochód. Dobry efekt gwarantowany.

Chcesz dobrze umyć auto? Wypróbuj ten sposób. Jest sprawdzony

Mycie auta nie zawsze należy do przyjemnych czynności. Czy wam też zdarzyło się, że po wyjechaniu z myjni samochodowej wasze auto wciąż było brudne? Spokojnie, to dosyć częste odczucia. Na myjni samoobsługowej wiele osób popełnia sporo błędów, a te skutkują niezadowalającym efektem końcowym. Warto zatem wiedzieć, jak umyć samochód, aby wyglądał jak najlepiej, a w naszej kieszeni zostało jak najwięcej pieniędzy. Jeżeli wypróbujecie ten sposób, z pewnością będziecie zadowoleni.

Przyjeżdżając na myjnię zazwyczaj stresujemy się, czy nie spotkamy tam zbyt dużej kolejki. Idealna sytuacja to taka, gdy jesteśmy tam sami i nikt nie pogania nas ciągłymi spojrzeniami. Ale wiadomo, że nie zawsze mamy taką możliwość. Gdy już zatem wjedziemy na stanowisko, odpowiednio wybierzmy program mycia.

Dobrym sposobem na efektowne umycie auta jest użycie aktywnej piany. Większość myjni ma w swojej ofercie taką opcję, ale nie wszyscy się na nią decydują. A to spory błąd, gdyż pozwala na dobre oczyszczenie samochodu. Pianę rozprowadzamy na całym samochodzie za pomocą specjalnej dyszy. Ważne, aby robić to od dołu pojazdu. Gdy już całe nasze auto będzie pokryte pianą, warto zrobić sobie krótką przerwę. Oczywiście nie po to, aby odpocząć, tylko w celu właściwego zadziałania substancji. Gdy aktywna piana zacznie działać, zmiękczy bród i pozwoli na dokładne jego usunięcie.

Niedrogi i skuteczny sposób na efektowne umycie auta

Kiedy już uznamy, że naniesiona piana zrobiła swoje zadanie, możemy wybrać dwie opcje. Ta droższa zakłada wybranie programu z myciem zasadniczym. Tańsza, ale też skuteczna, to bezpośrednie przejście do spłukiwania auta, ale, co ważne, wodą demineralizowaną. Ten program zazwyczaj oznaczony jest jako „spłukiwanie i nabłyszczanie”. Jeśli go wybierzemy, dokładnie spłuczemy auto, a specjalna woda, która przeszła przez filtry, pozwoli uniknąć niechcianych plam.

Jeżeli mamy czas, warto osuszyć jeszcze auto za pomocą specjalnej mikrofibry. Pozwoli to na osiągnięcie jeszcze lepszego efektu. Jeżeli jednak delikatnie się spieszycie, skuteczne może okazać się także osuszenie auta i pozbycie się nadmiaru wody za pomocą jazdy. Po skończeniu mycia po prostu wsiadamy do samochodu i odjeżdżamy, a pęd powietrza robi końcowy etap za nas.

Jeżeli wasze auto jest brudne, nie zwlekajcie zbyt długo. Szybko udajcie się na myjnie i wypróbujcie nasz sposób. Zapewniamy, że jest skuteczny, a co równie ważne, niedrogi.

ZOBACZ: KIEROWCA WYPADŁ Z DROGI I "PRZELECIAŁ" PRZEZ OGRODZENIE

Wciągnęli 22-latka do samochodu sprzed galerii handlowej. Wszystko nagrała kamera