ZAŁAMANIE POGODY na południu kraju! IMGW ostrzega. NIEPOKOJĄCE prognozy

2020-07-11 15:20 Marek Targoński
ZAŁAMANIE POGODY na południu kraju! IMGW ostrzega. NIEPOKOJĄCE prognozy
Autor: pixabay.com/SturmjaegerTobi

Obfite opady deszczu a do tego silny wiatr i burze. Weekend przyniósł załamanie pogody na południu kraju. IMGW ostrzega. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla mieszkańców sześciu województw. Najsilniejszych nawałnic spodziewamy się na Podkarpaciu i w Małopolsce. Prognozy są niepokojące.

Słoneczna i spokojna sobota oraz cały weekend? To dla wielu osób letnie marzenie, które dziś może się nie ziścić. Na południu kraju obserwujemy załamanie pogody. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia. Przed nami intensywne burze, silny wiatr i ulewne deszcze. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

W lesie pod Gostyninem spotkał... kangura! Skąd się tam wziął?!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Podkarpacie i Małopolska. Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

Na terenie województwa małopolskiego obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o silnym deszczu. Na terenie Podkarpacia intensywnym opadom będą towarzyszyć burze i silny, porywisty wiatr.

Na południowym wschodzie kraju lokalnie może spaść nawet 80 mm deszczy, a wiatr w porywach osiągać prędkość 100 km/h.

Ostrzeżenie II stopnia oznacza, że pogoda i jej skutki mogą powodować duże straty materialne, ale też zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

IMGW: Ostrzeżenie o nawałnicach dla sześciu województw

Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje z kolei w województwach: lubelskim: świętokrzyskim, śląskim i opolskim. Tam także może intensywnie padać.

Te prognozy sprawdziły się już m.in. na Lubelszczyźnie – na jej południu utworzyły się komórki burzowe, a z nieba lunął krótkotrwały, ale ulewny deszcz. Podobnie jest na Śląsku, gdzie wzdłuż linii frontu leje jak z cebra!

Niedziela na południowym wschodzie kraju nadal może być niespokojna.