Zadbaj o serce! Jak? Sprawdź 27-go września podczas wydarzenia Dzień Serca w Rzeszowie!

2020-09-17 12:44 wk
Zadbaj o serce! Jak? Sprawdź 27-go września podczas wydarzenia Dzień Serca w Rzeszowie!
Autor: Pixabay.com

Spotkania ze specjalistami, wyzwanie heartchallenge , pokaz sprzętu straży pożarnej czy atrakcje dla najmłodszych- tak zapowiada się w wielkim skrócie Dzień Serca w Rzeszowie. Ten zaplanowany został 27-go września na rzeszowskim Rynku. Atrakcji nie zabraknie też w tygodniu poprzedzającym obchody.

Dzień Serca w Rzeszowie organizowany jest w mieście od kilku lat. W jego ramach na Rynku nigdy nie brakuje atrakcji oraz ważnych dla naszego zdrowia informacji. Podobnie będzie i w tym roku, choć część wydarzeń ze względu na pandemię, przeniesionych zostało do sieci.

I tak już od najbliższego poniedziałku odbywać się będą spotkania online ze specjalistami. W planie są m.in. rozmowy o diecie najlepszej dla naszego serca, o tym, jak stres wpływa na nasze serce oraz jak zacząć swoją przygodę z bieganiem. Ich rozkład można znaleźć na fanpage’u wydarzenia.

To jeszcze nie wszystko- Już od poniedziałku 21-go września codziennie między 13 a 16 będzie można nas spotkać w różnych częściach miasta, na przykład w sklepie lub na przystankach, tam będziemy uczyć mieszkańców, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia oraz jak obsłużyć defibrylator -mówi Monika Wojtaś z Centrum Medycznego Medyk.

Kto zaś będzie miał niepotrzebne nakrętki- te będzie można zbierać do specjalnie przygotowanego Serca lub do pojemników rozstawionych w sklepach Frac. Te przekazane zostaną na rehabilitację dla bliźniaków- Sebastiana i Fabiana.

Posłuchaj, co i jak jeść, aby serce po zawale nabrało sił. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Pierwsza pomoc: atak serca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.