Policja

i

Autor: Radio ESKA

Na sygnale

Wyzywał ekspedientkę i groził nożem innemu mężczyźnie. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratami

2023-07-24 13:58

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła zarzut rozboju 28-latkowi, który groził ekspedientce na stacji benzynowej w Nowej Dębie. Agresor odpowie także za straszenie nożem i grożenie śmiercią mężczyźnie, który stanął w obronie kobiety.

Wyjął nóż i zaczął grozić śmiercią

W czwartek 20 lipca do komendy policji w Nowej Dębie wpłynęło zgłoszenie o rozboju. Z relacji świadków wynikało, że na stację benzynową przyszedł mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

28-latek od samego początku był agresywny wobec sprzedawczyni. Domagał się, by ta wydała mu alkohol. Po chwili na stację wszedł inny mężczyzna, który zareagował na całą sytuację i stanął w obronie kobiety.

W pewnej chwili sytuacja wymknęła się spod kontroli, bo agresor wyjął nóż i zaczął nim wymachiwać na wszystkie strony. Oprócz tego 28-latek zaczął grozić śmiercią mężczyźnie, który zwrócił mu uwagę. Widząc jednak, że nie osiąga zamierzonego celu, postanowił uciec ze stacji.

Na miejscu zjawili się policjanci, którzy szybko namierzyli napastnika. W trakcie zatrzymywania mężczyzna był pobudzony i agresywny. Groził również policjantom i próbował zaatakować jednego z mundurowych. Ten jednak w porę zdążył sięgnąć po broń i oddał strzał ostrzegawczy w powietrze.

Po zatrzymaniu mieszkaniec Nowej Dęby został przesłuchany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał łącznie sześć zarzutów popełnienia przestępstwa. W sprawę włączyła się również Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu, która zastosowała wobec agresora trzymiesięczny areszt. Finalnie, 28-latkowi grozi 12 lat odsiadki.

ZOBACZ: TU W RZESZOWIE ZAWSZE BEDZIESZ STAŁ W KORKACH. TYCH ULIC UNIKAJ!

Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa