Wybrano najpiękniejsze imię na świecie. Możecie być zaskoczeni

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Ciekawostki

Wybrano najpiękniejsze imię na świecie. Możecie być zaskoczeni

2024-05-27 17:11

Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię żeńskie na świecie. To imię jest obecne w kilkudziesięciu krajach pod różnymi formami. Ma też swój polski odpowiednik i jest bardzo popularne wśród Polaków. Jakie jest najpiękniejsze imię żeńskie na świecie? Ile tych imion nadano w Polsce tylko w pierwszej połowie 2023 roku?

Jakie jest najpiękniejsze żeńskie imię na świecie?

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham przeanalizowali wiele imion żeńskich. Pod uwagę brali nie tylko brzmienie, ale i znaczenie. Jedno okazało się na tyle wyjątkowe, że okrzyknięto je najpiękniejszym imieniem dla dziewcząt na całym świecie. Co najważniejsze, w różnych odpowiednikach to imię jest obecne w ponad 40 krajach, także w Polsce. Co ważne, jest bardzo popularne i nosi je wiele Polek.

CZYTAJ TAKŻE: To kobiece imię znika z Polski! Kilkadziesiąt lat temu było bardzo popularne

Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię żeńskie na świecie

Według brytyjskich naukowców pod przewodnictwem profesora lingwistyki kognitywnej, jako najpiękniejsze imię żeńskie wybrali Sofia/Sophia. To imię jest znane i popularne w ponad 40 krajach na całym świecie. W opinii badaczy oprócz idealnej melodyjności imienia, dodatkowym atutem jest jego znacznie. „Sophia” to pochodzące z języka greckiego słowo, oznaczające „mądrość”.

ZOBACZ: Najpopularniejsze imiona dziewczynek w Rzeszowie w 2022 roku

Najczęściej nadawane imiona w Polsce. Zofia liderką!

Polskim odpowiednikiem jest Zofia, które od lat króluje na listach najpopularniejszych imiona nadawanych nowo narodzonym dziewczynkom. Nie można więc dziwić się wyborowi naukowców, ponieważ Polacy uwielbiają imię Zofia. Aż 2626 razy nadano je w pierwszej połowie 2023 roku. Za to w roku 2022 imieniem Zofia nazwano 5714 dziewczynek.

Najpopularniejsze imiona żeńskie w pierwszej połowie 2023 roku:

  • Zofia 2626
  • Zuzanna 2489
  • Laura 2450

Najpopularniejsze imiona żeńskie w 2022 roku

  • Zofia 5714
  • Zuzanna 5558
  • Hanna 5261

Te znaki zodiaku to najlepsi kierowcy

Listen on Spreaker.