Wspólny bilet na MPK-i i MKS-y.  Radni podjęli uchwałę o wprowadzeniu jednego biletu na terenie czterech gmin

i

Autor: Pixabay.com

Wspólny bilet na MPK-i i MKS-y. Radni podjęli uchwałę o wprowadzeniu jednego biletu na terenie czterech gmin

2021-05-26 10:55

Radni podjęli uchwałę o wprowadzeniu jednego biletu na terenie czterech gmin. Ten ma dotyczyć zarówno MPK-ów jak i MKS-ów. Dzięki temu pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej nie będą musieli kupować dwóch osobnych biletów. Nowe bilety miałyby obowiązywać od 1-go lipca.

Do tej pory mieszkańcy sąsiadujących z Rzeszowem gmin, którzy dojeżdżali do stolicy regionu np. do pracy lub szkoły, musieli kupować dwa osobne bilety - jeden w autobusie MKS-u, drugi rzeszowskiego ZTM-u. By sprawę ułatwić, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie „usiadł do rozmów” ze Związkiem Gmin Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej organizującym przejazdy w przyległych miejscowościach.

CZYTAJ TAKŻE: Są pieniądze w budżecie, teraz czas na rozbudowę ulicy Spacerowej

Kto skorzysta z decyzji radnych?

Ich efektem jest podjęta wczoraj przez radnych uchwała, która dla pasażerów obydwu przewoźników wprowadza jeden wspólny bilet. Ten będzie obowiązywał zarówno na terenie gmin, które wcześniej już podpisały umowę na usługi komunikacyjne świadczone przez ZTM czyli w gminach:

  • Boguchwała,
  • Lubenia,
  • Świlcza,
  • Tyczyn.

Jak również w nowych, bo od wakacji będą mogli korzystać z niego także mieszkańcy gminy Krasne, Głogów Małopolski, Trzebownisko i pozostałej części Boguchwały.

Podpisanie umowy pomiędzy organizatorami transportu ma nastąpić w czerwcu. Zintegrowany bilet miesięczny zacznie obowiązywać od 1 lipca. Wspólny bilet w strefie pierwszej dla osoby dorosłej kosztować ma 146 zł, ulgowy ustawowy 73 zł, ulgowy samorządowy 82 zł. Bilet w strefie drugiej dla osoby dorosłej kosztować ma 186 zł, ulgowy ustawowy 93 zł, ulgowy samorządowy 105 zł- informuje

Majowa Masa Krytyczna dedykowana dzieciom!
Drogowskazy: o terapii lasem i zdrowiu psychicznym Polaków. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: