Wilki pogryzły mężczyznę? Ranny trafił do szpitala w Ustrzykach Dolnych

i

Autor: pixabay

Bieszczady

Wilk pogryzł mężczyznę? Ranny trafił do szpitala w Ustrzykach Dolnych

2023-05-10 14:38

Czyżby wilki już nie tylko podchodziły pod siedziby mieszkańców Bieszczadów, ale też zaczęły ich atakować? Tak twierdzi jeden 61-latek, który z ranami szarpanymi trafił we wtorek do szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Spis treści

  1. Wilk pogryzły mężczyznę w Bieszczadach?
  2. Mieszkańcy Bieszczadów boją się wilków
  3. Ataki wilków w Bieszczadach

Wilk pogryzły mężczyznę w Bieszczadach?

Do zdarzenia doszło we wtorek 9 maja. Z relacji mężczyzny, który trafił do szpitala w Ustrzykach Dolnych z ranami szarpanymi rąk, wynikało, że powstały one w wyniku pogryzienia przez wilka. Miało do niego dojść w Daszówce w gminie Ustrzyki Dolne. Wg relacji 61-latka, stanął on w obronie swojego psa, gdy ten został zaatakowany przez drapieżnik. Wilk miał wtedy pogryźć rękę i dłonie mężczyzny.

O komentarz poprosiliśmy Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych, do którego trafił pogryziony.

– Pacjent został pogryziony przez wilka, gdy próbował bronić swojego psa przed drapieżnikiem. Ma rany szarpane prawego przedramienia i obu dłoni. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jego stan jest stabilny. W środę został przekazany na oddział obserwacyjno-zakaźny do Sanoka w celu szczepienia i podania immunoglobuliny – przekazał naszej redaktorce kierownik Oddziału Wewnętrznego lek. med. Sebastian Łysiak.

Warto dodać, że poszkodowany mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego sam zgłosił się po pomoc do szpitala, cały czas był przytomny, a rany nie zagrażały jego życiu.

Mieszkańcy Bieszczadów boją się wilków

O sprawie na swoim facebookowym profilu pisał też Piotr Kazimierczak z Lutowisk. Mieszkaniec regionu, w którym doszło do pogryzienie stwierdził, że „sprawdził się scenariusz przed którym ostrzegali mieszkańcy Bieszczadów od wielu lat”.

W miejscowości Daszówka został dotkliwie pogryziony człowiek przez wilki, który próbował obronić swojego psa przed atakiem wilków. Jest hospitalizowany w szpitalu miejskim w Ustrzykach Dolnych i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale ma bardzo dotkliwe obrażenia rąk i przedramion, które ograniczą znacznie jego sprawność – kontynuował Kazimierczak.

Ataki wilków w Bieszczadach

Przypomnijmy, że o bieszczadzkich wilkach pisaliśmy ostatnio między innymi w kontekście zagryzionej zwierzyny i przechadzek drapieżników po podwórkach. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszych tekstach:

Wilki chodzą po podwórku. Czują się jak u siebie

Kolejny atak wilków na Podkarpaciu. „Czy wilk może wszędzie wszystko?”

Pod Wałbrzychem mieszkają trzy młode wilki