Wielkie żarcie w bieszczadzkich sadach. Odwiedzają je całe niedźwiedzie rodziny

i

Autor: Fot. Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe/zrzut ekranu

Bieszczady

Wielkie żarcie w Bieszczadach. Niedźwiedzie pałaszują sady

2023-09-18 14:19

Bieszczadzkie stare sady o tej porze roku przechodzą istne oblężenie. Odwiedzają je nie tylko pojedyncze zwierzęta, ale i całe rodziny. Leśniczym w ostatnim czasie udało się nagrać niedźwiedzią rodzinkę, która zajrzała do jednego z sadów i zorganizowała sobie wielkie żarcie.

„Wielkie żarcie” w bieszczadzkich sadach

Końcówka lata i początek jesieni to czas na tzw. wielkie żarcie. Tam nazywany jest moment w roku, gdy zwierzęta, głównie niedźwiedzie, zachodzą do starych bieszczadzkich sadów, aby zjeść to co spadło z drzew. Nie zawsze kończy się na wyjadaniu owoców z ziemi, ponieważ niedźwiedzie bardzo sprytnie wdrapują się na drzewa. Nagraniami, na których widać odwiedzające sady zwierzęta dzielą się leśnicy z Nadleśnictwa Baligród.

ZOBACZ: Grzybobranie 2023. Zobaczcie najlepsze memy o grzybiarzach!

Bieszczadzkie sady oblegane

Bieszczadzkie sady o tej porze roku są wręcz oblegane. Odwiedzają je nawet całe rodziny. Także i takim nagraniem podzieliło się Nadleśnictwo Baligród. Widać na nim małe niedźwiedzie, które przeczesują trawę w poszukiwaniu owoców.

Nie tylko niedźwiedzie odwiedzają sady

Stare sady to miejsce wyżerki nie tylko niedźwiedzi. Odwiedza je także inna leśna zwierzyna, która podobnie jak drapieżniki, szuka pożywienia.

Gęś Pipa podbija polski internet!