Widzisz taki wieszak w publicznym miejscu? Od razu wezwij pomoc

i

Autor: Pixabay.com/Sarthak Meditech FB

Ciekawostki

Widzisz taki wieszak w publicznym miejscu? Nie zwlekaj, wezwij pomoc!

2024-04-19 15:38

W przymierzalniach, hotelowych pokojach, publicznych toaletach w galerii handlowej, podobnych miejsc można wymieniać wiele. Czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na to, jakie wieszaki są w nich zamontowane? Nie? A warto, bo choć to mały element, to może przysporzyć naprawdę niemiłej sytuacji.

Widzisz taki wieszak w publicznym miejscu?

Przymierzając ubrania w czasie zakupów w galerii handlowej, czy korzystając z toalety w hotelowym pokoju nie zwracamy uwagi na to, jakie wieszaki zamontowane są w tych pomieszczeniach. Warto, bo ten mały szczegół może poważnie zagrozić naszej prywatności. W mediach społecznościowych łatwo znaleźć filmy, których autorzy ukazują skalę problemu, jakim jest montowanie szpiegowskich kamer w różnych miejscach. Mogą znajdować się za lustrem, w budziku, obrazie, wentylacji itp. Wszędzie tam, gdzie można wcisnąć niewielką kamerkę, która wzbogacona o czujnik ruchu uruchomi się, gdy tylko wejdziemy do pomieszczenia. Przykładem jest wieszak, czyli niewielkich rozmiarów rzecz, która nie wzbudzi podejrzeń, a jednak!

Widzisz taki wieszak? Od razu wezwij pomoc

Wieszak to standardowe wyposażenie takich miejsc, jak przymierzalnie, czy łazienki więc nie wzbudzi naszych podejrzeń. Jednak warto na niego zwrócić uwagę i upewnić się, że nie ma w nim takich elementów jak charakterystyczna czarna kropka, która może okazać się okiem kamery. Co więcej, taki przedmiot łatwo rozpoznać po ukrytym wejściu na kartę pamięci, gdzie zapisują się pliki.

Szpiegowskie gadżety w hotelach, sklepach

Dostęp do szpiegowskich gadżetów jest bardzo szeroki. Taki sprzęt legalnie można kupić w wyspecjalizowanym sklepie. Dlatego warto zwrócić uwagę na tego typu elementy, szczególnie w obcych dla nas miejscach, np. w hotelach, wynajmowanych mieszkaniach, pokojach, w przymierzalniach, przebieralniach na basenie itp. 

Aby ograniczyć prawdopodobieństwo niemiłego zaskoczenia i przykrej sytuacji warto wiedzieć, że łatwo dostępne są urządzenia do wykrywania szpiegowskich kamer. Takie detektory można znaleźć w tych samych wyspecjalizowanych sklepach, gdzie małe szpiegowskiego kamerki. Jak one działają?

ZOBACZ TAKŻE: Osoby urodzone na wiosnę to prawdziwi szczęściarze! Co trzeba o nich wiedzieć?