„Weekendowe przygody” - zagraj w grę, której akcja dzieje się w Rzeszowie

2020-10-16 15:01 a.z.
a
Autor: Pixabay

Uczniowie rzeszowskich szkół otrzymują bezpłatne kody do gry „Weekendowe przygody”. Gra skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat, a jej celem jest profilaktyka dotycząca uzależnień młodych ludzi.

Gra jest pretekstem do podjęcia rozmowy przez pedagogów z młodzieżą na temat spożywania alkoholu. Jest również wsparciem dla rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków. Forma zabawy, wirtualny świat to sposób by znaleźć wspólny język z młodymi. To również ciekawa metoda prezentacji argumentów, które mają szansę wpłynąć na kształtowanie pozytywnych postaw.

Weekendowe Przygody to wartościowa gra edukacyjna dla młodzieży, która wchodzi powoli w dorosłe życie. Jako reprezentant twórców tej gry, jestem dumny z produkcji, która ma szansę zwiększyć świadomość o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadmierne spożywanie alkoholu. Jeśli kiedyś ma to komuś uratować życie lub zdrowie, to znaczy, że nasz czas, który poświęciliśmy na produkcje, był tego wart! – Mówią twórcy gry.

Akcja gry rozgrywa się w Rzeszowie. W tle pojawiają się charakterystyczne miejsca np. Studnia na Rynku, Ratusz, ul. 3 Maja. Punktem wyjścia jest wieczorna impreza. Gracz musi dokonywać wyborów, które wpływają na zakończenie historii. Dokonując złych wyborów poznaje negatywne skutki nadużywania alkoholu, co stanowi przestrogę dla młodych, by w realnym świecie unikać tego typu zachowań.

Gra opracowana została pod merytorycznym nadzorem specjalistów z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, objął honorowym patronatem grę, a Urząd Miasta Rzeszowa, w ramach współpracy z twórcami gry, otrzymał 1000 kodów darmowego dostępu, które zostaną rozdystrybuowane w rzeszowskich szkołach. Gra jest dostępna w sklepach z aplikacjami mobilnymi Google Play i App Store.

Silownie boją się zamknięcia
Odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne ws. przyłączenia gminy Krasne do Rzeszowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.