Gra jest pretekstem do podjęcia rozmowy przez pedagogów z młodzieżą na temat spożywania alkoholu. Jest również wsparciem dla rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków. Forma zabawy, wirtualny świat to sposób by znaleźć wspólny język z młodymi. To również ciekawa metoda prezentacji argumentów, które mają szansę wpłynąć na kształtowanie pozytywnych postaw.
Weekendowe Przygody to wartościowa gra edukacyjna dla młodzieży, która wchodzi powoli w dorosłe życie. Jako reprezentant twórców tej gry, jestem dumny z produkcji, która ma szansę zwiększyć świadomość o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadmierne spożywanie alkoholu. Jeśli kiedyś ma to komuś uratować życie lub zdrowie, to znaczy, że nasz czas, który poświęciliśmy na produkcje, był tego wart! – Mówią twórcy gry.
Akcja gry rozgrywa się w Rzeszowie. W tle pojawiają się charakterystyczne miejsca np. Studnia na Rynku, Ratusz, ul. 3 Maja. Punktem wyjścia jest wieczorna impreza. Gracz musi dokonywać wyborów, które wpływają na zakończenie historii. Dokonując złych wyborów poznaje negatywne skutki nadużywania alkoholu, co stanowi przestrogę dla młodych, by w realnym świecie unikać tego typu zachowań.
Gra opracowana została pod merytorycznym nadzorem specjalistów z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, objął honorowym patronatem grę, a Urząd Miasta Rzeszowa, w ramach współpracy z twórcami gry, otrzymał 1000 kodów darmowego dostępu, które zostaną rozdystrybuowane w rzeszowskich szkołach. Gra jest dostępna w sklepach z aplikacjami mobilnymi Google Play i App Store.