W Rzeszowie nie będzie można kupić biletów MPK w autobusie. Jest komunikat

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Informacje

W Rzeszowie nie będzie można kupić biletów MPK w autobusie. Jest komunikat

2023-06-20 15:45

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że w związku z prowadzonymi pracami mającymi na celu poprawę jakości transakcji w biletomatach, z części z nich zostaną czasowo wymontowane czytniki.

Spis treści

  1. W Rzeszowie nie będzie można kupić biletów w MPK
  2. Jak skorzystać z kasownika w rzeszowskim MPK?

W Rzeszowie nie będzie można kupić biletów w MPK

W związku z pracami serwisowymi mającymi na celu poprawę jakości transakcji w biletomatach znajdujących się w rzeszowskich autobusach, w części z nich czasowo zostaną wymontowane czytniki. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w około dwudziestu autobusach tymczasowo nie będzie można kupić biletu w biletomacie za pomocą karty płatniczej.

Jak w czasie prac modernizacyjnych będzie można kupić bilet? Będzie można tego dokonać płacąc bilonem lub kartą bankową w kasowniku. Rzeszowski ZTM zachęca także do skorzystania ze sklepu internetowego - www.ebilet.erzeszow.pl oraz z aplikacji mobilnych - zbiletem.pl, mPay, moBILET, skycash, GoPay. Prace powinny zakończyć się w połowie lipca.

Jak skorzystać z kasownika w rzeszowskim MPK?

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotował dla pasażerów specjalną instrukcję korzystania z kasownika.

  • Kasując bilet normalny przyłóż kartę płatniczą do kasownika. Poczekaj na pojawienie się komunikatu „Dziękuję zabierz kartę”.
  • Jeśli korzystasz z ulgi wybierz na ekranie kasownika opcję "inny bilet". Wybierz rodzaj biletu.
  • Przyłóż kar tę płatniczą do kasownika i poczekaj na pojawienie się komunikatu „Dziękuję zabierz kartę”.

Jeśli pojawi się komunikat „Transakcja zakończona powodzeniem”, a następnie „Skasowano bilet”, bilet został kupiony. Podczas kontroli biletów należy okazać kartę płatniczą. Jeśli ukaże się komunikat „Transakcja zakończona niepowodzeniem”, bilet nie został zakupiony. Wówczas należy ponowić próbę lub skorzystać z innej formy zakupu biletu.

ZOBACZ: "ANI JEDNEJ WIĘCEJ. PRZESTAŃCIE NAS ZABIJAĆ". KOBIETY W RZESZOWIE WYSZŁY NA ULICĘ!

Giełda staroci w Rzeszowie