Policja

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

W ciągu jednej nocy ukradł dwa samochody. 21-latkowi grozi do pięciu lat więzienia

2022-02-08 14:00

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, ale grozi mu do pięciu lat więzienia. To kara, jaka grozi 21-latkowi za kradzież samochodów. Najpierw mężczyzna ukradł w Strzyżowie osobówkę, którą pojechał do Folusza. Złodziej utknął w zaspie i porzucił auto. Co zrobił następnie? Ukradł kolejne.

W miniony piątek mundurowi z jasielskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu. Osobowa toyota zniknęła z jednego z parkingów na terenie Folusza. Na szczęście śledczy szybko trafili na trop złodzieja. - Okazało się, że zatrzymany przez policjantów 21-latek, tej samej nocy ukradł w Strzyżowie osobowego seata, którym przyjechał na teren Folusza - informują jasielscy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Rowerzysta miał dwa promile we krwi. Może zapłacić nawet 30 000 zł!

Mężczyzna porzucił auto, bo utknął w zaspie. Ukradł drugie

Złodziej utknął w zaspie, dlatego mężczyzna porzucił auto i na jednym z parkingów znalazł drugie, które było otwarte, a w środku znajdowały się kluczyki. 21-latek wykorzystał okazję i wrócił skradzionym autem do powiatu strzyżowskiego.

- Zatrzymany 21-latek przyznał się do przedstawionego w jasielskiej komendzie zarzutu krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego. Śledczy ze Strzyżowa zarzucili mu usiłowanie kradzieży i kradzież pojazdu mechanicznego. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - informują policjanci z Jasła.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!