Ustrzyki Dolne. Pomoc materialna dla tych, którzy przyjęli uchodźców

i

Autor: Pixabay

Ustrzyki Dolne. Pomoc materialna dla tych, którzy przyjęli uchodźców

2022-02-28 17:05

Najpotrzebniejsze produkty spływają do stolicy Bieszczad dosłownie z całego kraju, a to z kolei wielka pomoc dla właścicieli hoteli, moteli, noclegowni lub domów jednorodzinnych, którzy pod swój dach przyjęli uchodźców z Ukrainy.

Osoby, które od pierwszych dni inwazji na Ukrainie przyjęli pod swoje dachy uchodźców, mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. Urząd Miejski cały czas organizuje zbiórkę podstawowych artykułów.

- Jeżeli potrzebujecie np. środków czystości, potrzebujecie żywności, żeby coś ugotować to bardzo Was proszę, zgłaszajcie się na Halę Sportową przy ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Wolontariusze wydadzą wam to, co najpotrzebniejsze w takiej ilości, żebyście mogli na bieżąco pomóc obywatelom Ukrainy - mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Uchodźcy mogą odbierać dary w 18 punktach na terenie miasta

Spokój na granicy

Powiat bieszczadzki bezpośrednio graniczy z Ukrainą. Na przejściu granicznym w Krościenku cały czas działa punk recepcyjny. Na granicy Krościeko-Smolnica wszystko jest zorganizowane. Na miejscu jest OSP oraz Straż Celna pomaga nosić bagaże. Jest również karetka i ratownicy medyczni. Na razie bieszczadzkie przejście graniczne nie jest przeludnione.

Manifestacja na Rynku w Rzeszowie