Ul. Senatorska w Rzeszowie do przebudowy. Miasto znalazło projektanta

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Ul. Senatorska w Rzeszowie do przebudowy. Miasto znalazło projektanta

2022-09-29 15:33

Jego zadaniem będzie szczegółowe zaplanowanie trasy w ten sposób, by ul. Senatorska stała się jedną z najważniejszych szlaków na południu miasta. Ulica ma być wydłużona do ponad 6 km, a rozbudowa ma ruszyć od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II.

Rozbudowa na Budziwoju ma rozpocząć się od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, a drogowcy zbudują całkiem nową trasę wzdłuż granicy Rzeszowa, aż do ul. Budziwojskiej. - Debata o tym jak lepiej skomunikować południe miasta i zwłaszcza jak przerzucić ruch przez Wisłok toczy się od dawna. Do tej pory główną rolę odgrywała tzw. droga południowa. Ten temat na razie jednak utknął w sądach. Być może to połączenie, które będzie dzięki dzisiejszej umowie projektowane, będzie szybszą do wykonania alternatywą dla drogi południowej mówił prezydent Konrad Fijołek.

Dojazd do planowanego mostu

Senatorska będzie miała szerokości siedmiu metrów, po jej obu stronach będą chodniki dla pieszych i rowerzystów. Pojawi się również energooszczędne oświetlenie LED i kanalizacja deszczowa . W ramach tej budowy przebudowanych zostanie około osiem skrzyżowań. – M.in. te u zbiegu Senatorskiej i Jana Pawła II, Senatorskiej i Miejskiej – wyliczał Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Projekt będzie uwzględniał także dojazd do przyszłego mostu, który powstać ma na Wisłoku i połączyć Rzeszów z gminą Boguchwała. – Prowadzimy rozmowy z władzami Boguchwały, rozmawialiśmy z panem Starostą Rzeszowskim na temat spięcia naszego projektu z budową mostu i budową układu dróg na terenie gminy powiedział prezydent Fijołek.

Dokumentacja budowy dróg na osiedlu Budziwój ma być gotowa w styczniu 2024 roku.