policja

i

Autor: Pixabay

Wydarzenia

Uciekł z ośrodka wychowawczego. Policjanci z Niska zatrzymali nastolatka

2024-05-29 14:40

Podkarpaccy policjanci zatrzymali 17-latka, który uciekł z ośrodka wychowawczego w województwie kujawsko-pomorskim. Chłopak wpadł podczas kontroli drogowej, ponieważ jechał autem, które ukradł w Zielonej Górze.

Policjanci z Niska zatrzymali nastolatka, który uciekł z ośrodka wychowawczego

Policjanci z Niska (woj. podkarpackie) w środę około godz. 18, dostali informację, że w Zielonej Górze skradziono mazdę. Ze zgłoszenia wynikało również, że sprawca może jechać S-19 w kierunku Rzeszowa.

„Na wysokości miejsca obsługi podróżnych w Jeżowem zauważyli samochód odpowiadający opisowi. W pojeździe znajdował się młody mężczyzna” – relacjonowała rzeczniczka komendy powiatowej w Nisku podkomisarz Katarzyna Pracało.

Patrol zatrzymał auto do kontroli. Wtedy okazało się, że kierowcą jest 17-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego, który uciekł z placówki wychowawczej w woj. kujawsko-pomorskim. Był poszukiwany, jego nazwisko znajdowało się w policyjnych systemach. 17-latek miał na sumieniu także kradzież auta, w którym były 3 tys. zł i karty do bankomatu.

„W aucie, mundurowi znaleźli blisko 2 tys. złotych ukryte w różnych miejscach oraz kartę płatniczą" - przekazała rzeczniczka policji w Nisku. Podczas kontroli okazało się również, że mazda ma tablice rejestracyjne z innego samochodu.

Auto trafiło na policyjny parking, 17-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do ośrodka wychowawczego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Zwłoki kobiety w zaroślach przy ulicy w Rzeszowie. Policja prosi o pomoc

Zobacz naszą galerię!

Na co dzień sprawdzają, teraz sami są sprawdzani. Policjanci z lubelskiej drogówki wzięli udział w konkursie