Sieć komórkowa wyłącza 3G. Tych Polaków czeka wymiana karty SIM, albo telefonu!

i

Autor: Pexels

Technologia

Tysiące Polaków czeka wymiana telefonu i karty SIM? Kolejna sieć wyłącza 3G!

2023-03-23 11:55

Kolejna sieć telefonii komórkowej rezygnuje z przestarzałej technologii 3G, aby zastąpić jej miejsce nowszą. Po T-Mobile, przyszedł czas na wymianę w sieci Oragne. Czy taki ruch oznacza dla klientów wymianę karty SIM i telefonu? W tych przypadkach bez nowego sprzętu nie obejdzie się. Sprawdź szczegóły.

Sieć Orange początkowo zapowiadała zmianę technologii na lata 2024-2025. Teraz ogłoszono, że przyśpieszają tempo i 3G zacznie zanikać jeszcze w 2023 roku, a dokładnie we wrześniu. Rezygnacja z przestarzałej technologii ma udostępnić miejsce dla nowej, czyli 4G i 5G. Co to oznacza dla klientów sieci Orange? Czy ci, którzy mają starsze modele telefonów i leciwe karty SIM będą zmuszeni do ich wymiany? Wiemy też, które regiony Polski będą objęte wymianą sieci jako pierwsze!

ZOBACZ: Niesamowite cmentarzysko samochodów. Te wraki robią wrażenie!

Karty SIM i telefony do wymiany? Orange pomoże

Zarówno karty SIM jak i telefony, po zmianach wprowadzonych przez sieć Orange, będą musiały obsługiwać minimum łączność 4G oraz technologię VoLTE. Sieć wyszła naprzeciw klientom i zaproponowała prosty sposób, w którym można sprawdzić, czy czeka ich wymiana kart. Jak to zrobić?

Klienci abonamentowi, na kartę oraz NJU, aby sprawdzić kompatybilność swojego sprzętu wraz z nową technologią mogą wysłać bezpłatną wiadomość SMS na numer 80233. W jego treści muszą napisać: KARTA. Zaś klienci Orange Flex dowiedzą się tego, pisząc do konsultanta na czacie w aplikacji. Kartę za darmo będzie można wymienić w salonie Orange, albo zamówić ją.

A co z telefonami?

Musisz mieć telefon, który obsługuje VoLTE – telefony z naszej oferty od lipca 2021 r. mają domyślnie włączoną tę funkcję. Sprawdź listę telefonów obsługujących VoLTE w sieci Orange – czytamy na stronie operatora.

Gdzie Orange wyłączy 3G?

W drugiej połowie września rozpoczną się zapowiadane zmiany. Początkowo obejmą one część Polski. W województwie łódzkim będą to powiaty: wieruszowski, wieluński, pajęczański. W Wielkopolsce to powiat złotowski i część pilskiego. Zaś w województwie zachodniopomorskim to powiat wałecki. W kolejnym miesiącu, czyli w październiku zmiany obejmą nowe regiony. Są to pozostałe obszary powiatów pilskiego i wałeckiego a także: sieradzki, zduńskowolski, łaski, poddębicki, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski, obornicki, oraz wągrowiecki.

Książę William w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie lotniska w Rzeszowie