QUIZ

Typowe teksty nauczycieli: Te denerwują najbardziej! Znasz je? Sprawdź! [MEMY, QUIZ]

2024-10-11 12:17

Powrót do szkół może wywoływać uśmiech, ale tylko na początku września. Później wszystko wraca do normy - jest sporo nauki, a do akcji wkraczają typowe szkolne sytuacje i teksty nauczycieli, które potrafią wytrącić z równowagi. Znasz je? To co, wyciągamy karteczki i sprawdzamy?

W szkole nie brakuje sytuacji, które przyprawiają o szybsze bicie serca, po prostu nas wkurzają, ale po latach wspominamy je z uśmiechem na twarzy. Wielu nauczycieli ma swoje ulubione powiedzonka, ale są i takie dla nauczycieli po prostu typowe. Kto z nas choć raz nie usłyszał na lekcji jakże irytującego hasła "Wyciągamy karteczki!". A zdarzyło się Wam słyszeć, że dzwonek jest dla nauczyciela, a nie dla ucznia? A może zdarzyło się Wam napisać sprawdzań identycznie jak kolega z ławki i dostać niższą ocenę? A może ktoś powtórzył Waszą odpowiedź na pytanie i dostał wyższą notę w dzienniku niż Wy?

Pamiętacie te "szkolne akcje"? A lektury zadawane na weekend "żeby Wam się nie nudziło" i język polski zamiast godziny wychowawczej? Takie sytuacje naprawdę potrafią zdenerwować. Z całą pewnością można uznać je za wyjątkowo irytujące i denerwujące. A to tylko cześć hasełek, którymi uczniów częstują nauczyciele.

Postanowiliśmy przenieść się razem z wami do czasów szkolnych i powspominać nieco. Przygotowaliśmy krótki quiz z 15 typowych i denerwujących tekstów nauczycieli. Sprawdźcie, czy pamiętacie je wszystkie. Podpowiedzią są memy, które znajdziecie w galerii poniżej.

Zabawne? "Co się tak śmiejecie? Powiedźcie na głos. Pośmiejemy się wszyscy!" ;)

Dzień Nauczyciela 2024

W Polsce Dzień Nauczyciela - a dokładniej Dzień Edukacji Narodowej - obchodzony jest każdego roku tego samego dnia, czyli 14 października. W tym roku przypada on na poniedziałek. Oznacza to, że będzie to dzień wolny od pracy - jedynie od zajęć lekcyjnych.

Początki dnia nauczyciela sięgają roku 1773. Ustanowił go jeszcze Stanisław II August w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Święto to zostało wpisane na mocy ustawy do Karty Praw i Obowiązków Nauczyciela dopiero w 1972 roku. Warto dodać, że Dzień Nauczyciela nie zawsze obchodzony był 14 października. Pierwotnie - od 1957 roku - przypadał na datę 20 listopada. W 1982 roku dokonano zmiany. To właśnie wtedy święto objęło wszystkich pracowników systemu edukacji, nie tylko nauczycieli. Kolejna zmiana daty obchodów tego wyjątkowego dnia nastąpiła w 1972 roku. To właśnie od tego czasu Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października. Jak szkoły obchodzą Dzień Edukacji Narodowej? W każdej placówce edukacyjnej organizowane są różnego rodzaju obchody. Najczęściej przybierają formę apeli, przedstawień, akademii. Jest to też święto samych nauczycieli. Minister Edukacji Narodowej wręcza im wówczas odznaczenia jak Krzyż Zasługi, medale i nagrody.

Typowe teksty nauczycieli. Znasz je?

Pytanie 1 z 15
Wyciągamy:
Nauczyciele przeciwini likwidacji prac domowych?! CHCĄ PODWYŻKI!