Szkoła

i

Autor: pexels Szkoła

Wydarzenia

"Nie nazwałbym chłopca dziewczynką". Nauczyciel nie zgodził się używać neutralnych płciowo zwrotów do uczniów trans

2024-06-13 17:04

"Transpłciowość jest sprzeczna ze świętymi pismami, sprzeczna z etosem kościoła irlandzkiego i mojej szkoły" - takie słowa padły z ust irlandzkiego nauczyciela, który zawzięcie sprzeciwia się używaniu neutralnych płciowo zwrotów do uczniów trans. Jego upór wpakował go w tarapaty...

Nauczyciel wylądował w więzieniu przez swój upór

"Kocham moją pracę, jestem tu dzisiaj, bo nigdy nie nazwałbym chłopca dziewczynką (...) Transpłciowość jest sprzeczna ze świętymi pismami, sprzeczna z etosem kościoła irlandzkiego i mojej szkoły" - tak w sądzie Enoch Burke tłumaczył swój sprzeciw wobec polecenia dyrekcji Wilson's Hospital School w hrabstwie Wesmeath.

Ta nakazała mu zwracać się do uczniów transpłciowych używając neutralnych płciowo zwrotów. Niestety Irlandzki nauczyciel postanowił nie zaakceptować tego polecenia. Sytuacja miała miejsce już dwa lata temu i do dziś nie doczekała się zakończenia.

Obecnie nauczyciel przebywa w więzieniu Mountjoy w Dublinie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Błędem byłoby jednak stwierdzenie, że to przez brak zgody na wykonanie polecenia dyrektora. Chodzi o dalsze konsekwencje jego zachowania. Otóż Burke nie tylko zignorował polecenie dyrekcji szkoły, ale wciąż przychodził do placówki, gdy w efekcie swojego zachowania został zawieszony. Sytuacja doprowadziła ostatecznie do jego zwolnienia, mimo to mężczyzna wciąż wracał do placówki. To właśnie takie zachowanie poskutkowało procesem i wyrokiem skazującym.

„Podstawowa Szkoła Roku 2024” na Podkarpaciu. Znamy zwycięzców

Zobacz naszą galerię!

Samochód przejechał dziewczynkę na parkingu przed szkołą