Transport TBM dojedzie w nocy na plac budowy w Babicy. W Rzeszowie spore utrudnienia

i

Autor: Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Transport TBM dziś w nocy w Rzeszowie. Do celu już blisko

2022-11-28 16:12

Dzisiaj wieczorem potężne elementy maszyny TBM przejadą przez Rzeszów. Ogromny i tym samym powodujący spore utrudnienia w ruchu transport wyruszy równo o 22:00 w stronę ul. 9 Dywizji Piechoty, skręci na ul. Podkarpacką i z tempem nieprzekraczającym 30 km/h pojedzie w stronę miejsca docelowego, czyli w stronę Babicy.

O godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie i dalej DK nr19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.

CZYTAJ TAKŻE: Transport TBM przecisnął się przez Nisko. Zobaczcie wyjątkowe nagranie z przejazdu

Będą utrudnienia w ruchu

Transport, po zjeździe z węzła Rzeszów Południe, będzie jechał ul. 9. Dywizji Piechoty a następnie ul. Podkarpacką. Konwój opuści granicę Rzeszowa ok. 23.30. Do czasu przejazdu kolumny ruch pojazdów na DK19 na kierunku Babica-Rzeszów zostanie wstrzymany, dla kierunku Rzeszów - Babica nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny.

– Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych – apeluje Joanna Rarus, rzecznik rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Po przejeździe kolumny ruch ma być przywracany na całej trasie, jednak do czasu, kiedy konwój nie minie skrzyżowania w Babicy, zatrzymane pojazdy będą musiały oczekiwać na możliwość przejazdu w kierunku Rzeszowa. Przyjazd do Babicy planowany jest we wtorek około godz. 2:00 w nocy.

– Zwracamy się do osób, które będą obserwować przejazd kolumny o odpowiedzialne zachowanie. Prosimy, aby nie podchodzić na bliską odległość do pojazdów biorących udział w konwoju. Zabronione jest także zatrzymywanie się na drodze lub zwalnianie na jezdniach obok w celu wykonania zdjęć lub nagrania filmów – przypomina Rarus.

Błoto zamiast czystego chodnika. "Straciłam buta w tym bagnie!"