Ciekawostki

To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu. Idealne na szybką wycieczkę

2024-05-24 14:29

Województwo podkarpackie to jeden z najciekawszych regionów Polski. To idealne miejsce, aby urządzić sobie jednodniową wycieczkę, bo Podkarpacie wypełnione jest niesamowitymi atrakcjami niemal po brzegi. Jednak to miejsce, jest niezwykłe w skali całego kraju. Tutaj kręcono niejeden serial i naprawdę warto to zobaczyć.

To wyjątkowe miejsce na Podkarpaciu

Skansen w Kolbuszowej to wyjątkowe miejsce na mapie Podkarpacia. Pokazuje życie na wsi z przełomu XIX i XX wieku, oraz kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków. Na miejscu można zobaczyć całkiem inną wieś niż teraz możemy obserwować. Skansen położony jest na 30 hektarach, gdzie można oglądać ponad 80 obiektów dużej i małej architektury. Od chałup, przez stajnie, kurniki, spichlerze, remizy, karczmy po szkoły i a także kościoły. To niesamowite miejsce, które wielokrotnie służyło jako plan filmowy. W kolbuszowskim skansenie nakręcono wiele filmów i serialów, w tym popularną w ostatnich miesiącach produkcję Netflix „1670”.

Jak dojechać do skansenu?

Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej mieści się przy ulicy Wolskiej 36. Dojazd z Rzeszowa zajmie około 40 minut. Najkrótszą drogą jest trasa przez DK9 przez Głogów Małopolski.

Listen on Spreaker.
Koniec gadania! Roksana Węgiel potwierdza informacje o swoim ślubie!