Co zwiedzić w Bieszczadach? Dlaczego Bieszczady to idealne góry do pieszych wędrówek?

i

Autor: Getty Images

Bieszczady

To jeden z najlepszych punktów widokowych w Bieszczadach. Wyjdziesz na niego bez problemu

2024-08-10 15:07

Szukacie pomysłu na krótki wakacyjny wypad w Bieszczady, a przy okazji chcielibyście zobaczyć ich piękną panoramę? Doskonałym rozwiązaniem będzie odwiedzenie punkt widokowego na szybowisku w Bezmiechowej Górnej! Gwarantuje on wspaniały widok na Bieszczady, a do tego jest wyjątkowo łatwo dostępny.

Spis treści

  1. Punkt widokowy w Bezmiechowej Górnej
  2. Co można zobaczyć z punktu widokowego w Bezmiechowej Górnej?
  3. Szybowisko w Bezmiechowej Górnej
  4. Wakacje w Bieszczadach na starych fotografiach. Tak kiedyś spędzano urlopy

Punkt widokowy w Bezmiechowej Górnej

W poszukiwaniu odpowiednich punktów widokowych na Bieszczady można się czasem zapędzić na niejedna górę. Spora część z miejsc tego typu wymaga dotarcia do nich pieszo. Są jednak i takie, gdzie z łatwością można po prostu dojechać. Taka opcja będzie szczególnie dobra dla rodzin z małymi dziećmi. Jedną z miejscówek tego typu jest punkt widokowy przy szybowisku w Bezmiechowej Górnej. Dotarcie do niego nie wymaga najmniejszego przygotowania. Można wręcz dojechać na miejsce samochodem, choć trasa jest odrobinę wymagająca jeśli chodzi o nawigację.

Co można zobaczyć z punktu widokowego w Bezmiechowej Górnej?

Z punktu widokowego w Bezmiechowej Górnej - ja podaje portal wBieszczady - rozpościera się wspaniały widok na bieszczadzką panoramę. Patrząc ze szczytu można podziwiać lasy i pola dzielące nas od pasm Żukowa i Otrytu. Z szybowiska widać także szczyty Stożka i Jawora, a także Jezioro Solińskie. Widoczne są także górna stacja kolei gondolowej, wzniesienia Czulni i Gruszki nad Leskiem. Przy dobrej pogodzie i widoczności da się stąd dostrzec też Tarnicę, Halicz, Smerek, Łopiennik, Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską i pasmo Wysokiego Działu z Chryszczatą.

Szybowisko w Bezmiechowej Górnej

Szybowisko w Bezmiechowej Górnej utworzone zostało w latach 30. XX wieku z inicjatywy Politechniki Lwowskiej. Miejsce to można określić mianem kolebki polskiego szybownictwa tamtego okresu. Funkcjonowało wówczas pod nazwą Polskiej Akademii Szybownictwa. Obecnie to oficjalnie Akademickim Ośrodkiem Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej. Lokalizacja ta gwarantuje doskonałe warunki do szybowania przez działające tu prądy termiczne. 

Wakacje w Bieszczadach na starych fotografiach. Tak kiedyś spędzano urlopy

Zobacz naszą galerię!

Quiz dla prawdziwej złotej rączki. Znasz wszystkie te przyrządy?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywają się te klucze?
Jak nazywają się te klucze?
Bieszczady. Tutaj znajdował się pomnik gen. Świerczewskiego
Listen on Spreaker.