To był pogrom! Iga Świątek rozbiła Rosjankę i jest w ćwierćfinale French Open

2024-06-02 11:57

Iga Świątek nie dała szans Rosjance Anastazji Potapowej i to Polska zameldowała się w ćwierćfinale French Open 2024! Iga Świątek wygrała mecz w dwóch setach nie oddając rywalce nawet jednego gema! To był istny pogrom i pokaz formy. Pierwszy set trwał niecałe 20 minut!

French Open 2024. Iga Świątek – Anastazja Potopowa

W niedzielę 2 czerwca Iga Świątek przystąpiła do meczu o ćwierćfinał French Open 2024. Jej rywalką w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa była Rosjanka Anastazja Potopowa (WTA: 41), która w meczu 1/8 finału była po prostu bezsilna. Iga Świątek pokazał swoją wyższość i wygrała mecz bez większych problemów. Pierwszy set spotkania trwał niecałe 20 minut i Iga nie oddała ani jednego gema, wygrywając 6:0. Drugi set to powtórka i kolejna deklasacja! Polka nie oddała ani jednego gema, wygrywając drugą część meczu w zaledwie 21 minut.

French Open 2024 – wynik meczu Iga Świątek – Anastazja Potopowa

Ten mecz trudno nazwać jednostronnym. Rosjanka Anastazja Potopowa była bezsilna, a Iga Świątek wykorzystywała każdą możliwą okazję, skracając pojedynek. Ostatecznie całe spotkanie trwało zaledwie 40 minut!

Iga Świątek 2:0 Anastazja Potopowa

• I set: 6:0 (20 minut)
  • II set: 6:0 (20 minut)

ZOBACZ: To był pogrom! Iga Świątek rozbiła Rosjankę i jest w ćwierćfinale French Open

Tatiana Okupnik o Dawidzie Podsiadło. Była jego mentorką w "X Factor"!