Festiwal Młodzieży w Rzeszowie. Będzie międzynarodowo

i

Autor: pixabay.com Festiwal Młodzieży w Rzeszowie. Będzie międzynarodowo

„Time to Move” Międzynarodowy festiwal w Rzeszowie! To juz dziś!

2021-09-16 13:59

Festiwal „Time to Move” jest cykliczną imprezą organizowaną przez grupy międzynarodowych wolontariuszy INPRO, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa w ramach unijnego programu Europejski Korpus Solidarności. Festiwal to nie tylko zwieńczenie ich pobytu, ale szansa dla mieszkańców Rzeszowa do bliższego poznania osób zza granicy, które postanowiły studiować i mieszkać w Rzeszowie.

Już dziś rzeszowski Urban Lab na ul. 3 Maja zmieni się w międzynarodową imprezę, a to wszystko za sprawą festiwalu młodzieży „Time to Move”. Mieszkańcy Rzeszowa, a przede wszystkim studenci i uczniowie, przy kawie, herbacie i planszówkach będą mieli szansę lepiej poznać programy takie jak Erasmus, przełamać bariery językowe, stereotypy i ciekawie spędzić popołudnie. Goście będą mogli usłyszeć z pierwszej ręki jak wygląda życie na wymianie studenckiej, bo na festiwal zaproszeni są młodzi ludzie z każdego zakątka świata, którzy przyjechali na wymianę do Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Masz pomysł na kosmiczne rozwiązania dla regionu? Weź udział w NASA International Space Apps Challenge 2021

Co jeszcze podczas „Time to Move”?

Oprócz spotkań z osobami, które przyjechały na wymianę do stolicy Podkarpacia, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wziąć udział w quizach i zabawach pomagających odkryć kulturę krajów, z których przyjechali do Polski: Francji, Hiszpanii, Kazachstanu, Pakistanu, Rumunii, Turcji, Ukrainy, Wietnamu, czy Włoch. A jeśli ktoś was przekona, lub zasieje pomysł, który później może przekształcić się w decyzję o wyjeździe na wymianę to czeka na was Eurodesk, czyli młodzieżowy punkt informacyjny, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat takich programów, jak Erasmus Plus i EKS. Podczas festiwalu nie zabraknie występu lokalnych i zagranicznych muzyków.

Mam Talent - najlepsze występy w historii programu