TARNOBRZEG: We krwi miał blisko promil alkoholu. W takim stanie chciał zawieźć dzieci na zimowy wypoczynek

i

Autor: Unsplash.com/ Hobi industri

TARNOBRZEG: Pijany kierowca chciał zawieźć dzieci na ferie. Miał blisko promil alkoholu

2022-02-01 13:10

Podkarpaccy policjanci w niedzielę rano skontrolowali dwa autobusy, którymi uczniowie jednej z tarnobrzeskich szkół podstawowych mieli wyjechać na ferie do miejscowości Sidzina w województwie małopolskim. Okazało się, że jeden z kierowców jest pod wpływem alkoholu. Pijany mężczyzna miał prawie promil alkoholu.

W podróż do sąsiedniego województwa miało wybrać się w niedzielę rano 70 uczniów jednej z tarnobrzeskich szkół podstawowych oraz 5 ich opiekunów. Przed wyjazdem jednak na zimowy wypoczynek policjanci z drogówki sprawdzili stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. - Okazało się, że siedzący za kierownicą jednego z autobusów, 54-letni mieszkaniec Tarnobrzega jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,80 promila alkoholu w jego organizmie - mówi Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Dostaliście maila z podpisem „Zespół viaTOLL”? Nie klikajcie w link!

Kierowca stanie przed sądem

Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem grozi mu do 2 lat więzienia. Policjanci zaś przypominają- jeśli jest podejrzenie co do stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego autokaru, mundurowych można poprosić o kontrolę pojazdu i kierowcy przed wyjazdem.

Poradnik Zdrowie: udar słoneczny

Czy możesz mieć zespół lęku uogólnionego?

Pytanie 1 z 7
Jak często w ciągu ostatnich dwóch tygodni czułeś się zdenerwowany lub spięty?