Znaleziono zwłoki psa

i

Autor: podkarpacka policja

Tarnobrzeg na Podkarpaciu: Torturował i zabił psa, bo zwierzę było nieposłuszne

2020-10-05 8:28

52-latkowi grozi do 5 lat więzienia za odebranie życia psu. Wcześniej znęcał się nad czworonogiem. Jego tłumaczenia mocno zaskakują. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi 52-letniemu mieszkańcowi osiedla Sobów w Tarnobrzegu. Mężczyzna zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Suczka zmarła w męczarniach.

Jak wyjaśniają tarnobrzescy policjanci, do tragedii doszło pod koniec sierpnia. Dostali sygnał o tym, że jeden z mieszkańców znęcał się nad zwierzęciem, a potem je zabił. W lesie na terenie gminy Grębów udało się odnaleźć czarny foliowy worek, a w nim z zwłoki suczki:

- Funkcjonariusze, odnaleźli martwe zwierzę, które zostało zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Lekarz potwierdził, że suczka poniosła śmierć na skutek uderzeń ciężkim przedmiotem - wyjaśnia KMP Tarnobrzeg.

Zatrzymany mężczyzna do wszystkiego się przyznał. Tłumaczył, że odebrał życie psu, bo ten był nieposłuszny, ciągle uciekał i wyrządzał szkody w innych domach. O losie 52-latka zadecyduje teraz sąd.

A my przypominamy, że zwierzę to nie zabawka. Jeśli mamy problemy wychowawcze z psem, należy zasięgnąć porady specjalisty - umówić się na spotkanie z behawiorystą i stosować się do jego wskazówek.

Czy rozpoznasz rasy psów? [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za rasa?
Co to za rasa?
ESKA XD #003