Wyjątkowe obrazy zimy na Podkarpaciu
Niskie temperatury nie są niczym przyjemnym. Bardzo często narzekamy na obrazki, jakie możemy aktualnie obserwować za naszymi oknami. Śnieg i mróz potrafią też jednak dostarczyć nam kapitalnych widoków. Takie pojawiły się m.in. w Nadleśnictwie Rymanów, a konkretnie w Rudawce Rymanowskiej. Mowa o lodowych naciekach, zwisających ze stromych brzegów Wisłoka. Te zimowe cuda natury przyciągają licznych turystów z całej Polski, a lokalni fotografowie prześcigają się w coraz to ciekawszych ujęciach. Te imponujące sople to od lat jedna z największych zimowych atrakcji turystycznych Beskidu Niskiego.
To wyjątkowe zjawisko możemy obserwować w kilku miejscach przełomu Wisłoka. Warte zobaczenia są zarówno sople zwisające ze skalnego urwiska na prawym brzegu i lodowa ściana na lewym brzegu. Aby pojawiła się możliwość obserwacji lodospadów, konieczna jest duża ilość opadów oraz niskie temperatury utrzymujące się przez dłuższy czas. Wyjątkowe są także określenia, które używane są do opisania cudnych zjawisk. To na przykład „Płacząca ściana” czy „Lodowa katedra”.
Odwiedzający Nadleśnictwo Rymanów muszą jednak pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Spacerując pod lodowymi nawisami, powinniśmy zachować szczególną ostrożność, gdyż w każdej chwili może dojść do oberwania się fragmentów lodowych sopli.
ZOBACZ TE WYJĄTKOWE ZJAWISKA NA PODKARPACIU!
Polecany artykuł: