Tablice rejestracyjne z tym numerem przynoszą pecha! Wiemy, o które chodzi!

i

Autor: fot. własne

Ciekawostki

Tablice rejestracyjne z tym numerem przynoszą pecha! Wiemy, o które chodzi!

2023-06-19 14:17

Część kierowców przywiązuje dużą wagę do numerów, które znajdują się w oznakowaniu tablicy rejestracyjnej. Jak twierdzą, pewne cyfry mogą przynosić pecha. O jakich numerach mowa? Których z nich lepiej unikać, aby spokojnie podróżować?

Spis treści

  1. Które numery w tablicach rejestracyjnych przynoszą pecha? 
  2. W jakie przesądy wierzą kierowcy?

Które numery w tablicach rejestracyjnych przynoszą pecha? 

Mogłoby się wydawać, że kwestie przesądów są już coraz mniej widoczne w naszym społeczeństwie. Jak się jednak okazuje, cały czas spora liczba osób ma swoje określone wierzenia, którymi kieruje się w wielu dziedzinach życiowych. Podobnie jest w przypadku kierowców, którym także przesądy nie są obce. Są na przykład takie osoby, które nigdy nie wsiądą do samochodu posiadającego tablicę rejestracyjną z określonym numerem.

Chyba każdy z nas wie, że należy wystrzegać się liczby 13. Podobno przynosi ona pecha wszystkim w różnych sytuacjach życiowych. Trudno zatem dziwić się, że po polskich drogach jeżdżą kierowcy, którzy nigdy w życiu nie chcieliby mieć tej liczby w swojej rejestracji. Jak się jednak okazuje, także inna cyfra może przynieść pecha za kierownicą. Mowa o cyfrze 0. Skąd takie przekonanie? Numerologia mówi, że jest ona utożsamiana z nicością. Kierowcy przywiązujący dużą wagę do takich rzeczy starają się ją omijać, a jeśli znajdzie się ona już w ich tablicy, dorysowują małą kropkę pośrodku zera. Czemu ma to służyć? Tego konkretnie nie wiadomo, wiadomo jednak, że jeśli taką ingerencję zauważy policja, wtedy faktycznie cyfra może przynieść nam pecha.

W jakie przesądy wierzą kierowcy?

Nie tylko numery tablic rejestracyjnych mogą przynosić pecha kierowcom. Jeżeli drogę przebiegnie nam czarny kot, również musimy zachować szczególną ostrożność za kierownicą, gdyż mogą nam przytrafić się różne niepożądane sytuacje. Niektórzy kierowcy wybierają w takich sytuacjach objazdy, aby nie kierować się do celu znaną sobie trasą. Przesądy dotyczą także zmotoryzowanych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodem. Podobno trzeba podeptać otrzymany dokument. Byleby tylko niezbyt mocno, gdyż wówczas długo nie nacieszymy się nowymi możliwościami.

Uważać powinni także kierowcy, którzy słabo dbają o porządek w swoim aucie. Jeżeli ufać zasadzie mówiącej, że bałagan w aucie to bałagan w życiu, nie powinniśmy raczej zostawiać opakowań po jedzeniu czy pustych butelek w naszych samochodach. Dla bezpieczeństwa oraz oczywiście ze względów higienicznych.

ZOBACZ: "ANI JEDNEJ WIĘCEJ. PRZESTAŃCIE NAS ZABIJAĆ". KOBIETY W RZESZOWIE WYSZŁY NA ULICĘ!

Festiwal Roślin w Rzeszowie