Jak szybko wysuszyć pranie

i

Autor: Shutterstock Jak szybko wysuszyć pranie

Porady

Suszysz pranie w mieszkaniu? To wielki błąd!

2024-02-22 16:35

Suszenie prania wewnątrz mieszkania czy domu jest częstą praktyką, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Niestety, eksperci przestrzegają przed takim rozwiązaniem. Nie jest ono dobre, a co więcej może być wręcz szkodliwe.

Suszenie prania w domu - dlaczego to zły pomysł?

Dlaczego nie powinno się suszyć prania we wnętrzu mieszkań i domów? Odpowiedź jest prosta - przez wilgoć. Ta może mieć wyjątkowo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Przestrzega przed tym m.in. założyciel portalu quotezone.co.uk, Greg Wilson.

Wilgoć zgromadzona w ubraniach po praniu - w przypadku jego suszenia w mieszkaniu - osadza się w jego wnętrzu. Na meblach, dywanach, ścianach... A to z kolei stanowi idealne warunki do rozwoju pleśni. Jej zarodniki mogą z łatwością roznieść się po całym pomieszczeniu, a nawet mieszkaniu. Ciepło i wilgoć sprzyjają ich rozwojowi. A stąd już tylko krok do problemów ze zdrowiem.

Pleśni w miejscu zamieszkania może doprowadzić lokatorów do pojawienia się astmy, różnego rodzaju alergii, wysypek, a w konsekwencji pogarszającego się stanu zdrowia, nawet do utraty wagi! Co gorsza, schorzenia te jest trudno połączyć z rzeczywistym winowajcą.

Jak pokazują statystyki przywołane przez Wilsona, brytyjski National Health Service donosi, że tylko w Wielkiej Brytanii leczenie chorób związanych z wilgocią we wnętrzach pochłania rocznie 1,4 mld funtów (ok. 7 mld złotych)!

Quiz. Znasz znaczenie tych imion?

Pytanie 1 z 15
To imię oznacza osobę szlachetnie urodzoną. O kogo pytamy?

Osoby noszące te imiona mają trudne charaktery

Zobacz naszą galerię poniżej!

Przychodzą robić pranie, kradną na potęgę