Strażacy pomagają strażakom

i

Autor: Pixabay

Strażacy pomagają strażakom! Zobacz jak

2020-02-10 15:37

Strażacy z podkarpackiej Harty mają wielkie serca i po raz kolejny to udowodnili.

W ich jednostce trawa zbiórka dla ich kolegów po fachu z Litwy. Chodzi o sprzęt, mundury i buty dla strażaków-ochotników z rejonu solnecznikowskiego w okręgu wileńskim. 80 procent jego mieszkańców to Polacy. Potrzebne są hełmy , buty , ubrania robocze czy rękawice. Strażacy do zbiórki zachęcają inne jednostki OSP z całej Polski. Akcja potrwa jeszcze przez miesiąc. Mogą ją wesprzeć nie tylko jednostki straży , ale także osoby prywatne czy firmy.

Warto dodać że to nie pierwsza taka akcja strażaków. Przed świętami strażacy z Harty zbierali żywność, odzież i sprzęt AGD a potem niemal pełna ciężarówkę darów zawieźli na Litwę. Tam na własne oczy przekonali się jak bardzo taka pomoc jest tam potrzebna.

Charytatywne akcje są domeną podkarpackich strażaków. Warto przypomnieć choćby o Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelnej, która przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Giedlarowej  wsparła podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Do drugiej edycji akcji pt. Strażacka Pomoc Świętego Mikołaja  w grudniu zaprosili Golec Uorkiestrę.