Strajk rolników w Rzeszowie

i

Autor: M.W. Rolnicy na Podkarpaciu znów wyjadą na ulice.

Strajk rolników

Strajk rolników na Podkarpaciu. 20.02.2024. Które drogi będą zablokowane? MAPA

2024-02-21 17:43

Strajk rolników na Podkarpaciu. 20.02.2024. Które drogi na Podkarpaciu będą zablokowane? W piątek, 9 lutego w całej Polsce rozpoczął się 30-dniowy strajk rolników. Rolnicy wyjechali na ulice, aby zaprotestować przeciwko prowadzonej polityce. We wtorek, 20 lutego planują oni ponownie zablokować drogi w całej Polsce, w tym także na Podkarpaciu. Pojawiły się już pierwsze informacje mówiące o tym, w których miejscach należy spodziewać się utrudnień. Prezentujemy mapkę lokalizacji.

Spis treści

  1. Kolejny strajk rolników na Podkarpaciu. Które drogi będą zablokowane?
  2. Ogólnopolski strajk rolników. Dlaczego rolnicy strajkują?
  3. Gdzie odbędą się strajki na Podkarpaciu 20 lutego 2024?

Kolejny strajk rolników na Podkarpaciu. Które drogi będą zablokowane?

9 lutego w całej Polsce odbyły się protesty rolników. Aby zaprotestować przeciwko prowadzonej polityce, postanowili oni zablokować przejścia graniczne Polski z Ukrainą, a także drogi i autostrady. W wielu miastach pojawiły się utrudnienia w ruchu, na ulicach można było zaobserwować wiele patroli policyjnych. Kolejną turę strajku rolników zaplanowano na wtorek, 20 lutego.

NSZZ RI Solidarność w dniu 09 lutego 2024 roku ogłosił 30 dniowy strajk generalny rolników, który spotkał się z niespotykanym poparciem całej społeczności rolniczej i społeczeństwa. Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem – poinformował w oficjalnym komunikacie Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność

Ogólnopolski strajk rolników. Dlaczego rolnicy strajkują?

Na wtorek, 20 lutego zaplanowano mobilizację wszystkich środowisk rolniczych. Rolnicy znów masowo wyjadą na ulice miast w całym kraju. W planach jest także całkowita blokada granicy z Ukrainą. Cel protestu jest niezmienny – rolnicy sprzeciwiają się polityce Unii Europejskiej, Zielonego Ładu, a także niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy.

Problemem dla opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem. W związku z tym na dzień 20 lutego, w ramach 30-dniowego strajku generalnego rolników ogłaszamy, że wszystkie działania protestacyjne będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie - czytamy w wydanym komunikacie NSZZ RI Solidarność.

Gdzie odbędą się strajki na Podkarpaciu 20 lutego 2024?

Gdzie rolnicy będą strajkować na Podkarpaciu? Pojawiła się oficjalna mapka, w której możemy znaleźć miasta, które zgłosiły się do strajku 20 lutego. Utrudnienia w ruchu w związku z blokowaniem ulicy wystąpią w powiatach: ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, jasielskim, krośnieńskim, sanockim, przemyskim, mieleckim, leżajskim, tarnobrzeskim i dębickim. Wszystkie miejsca w Polsce, gdzie odbędzie się strajk, można sprawdzać na specjalnie przygotowanej mapce.

ZOBACZ: STRAJK ROLNIKÓW W RZESZOWIE 9 LUTEGO

Strajk rolników w Rzeszowie